.

.

New
Holographic фолија проѕирна фолија Y04 топол печат за хартија или пластика 16cm x120m Искршено Стакло

Holographic фолија проѕирна фолија Y04 топол печат за хартија или пластика 16cm x120m Искршено Стакло

DEN 1148.00
DEN 1851.36

Стока
Достапно.


Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите.
4) Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира.
Фолија
Топла Фолија Печат
Топлина Притиснете (Референца, не одговара за сите видови)
Не се работи со Laminator
Примена
температура
185-204 F
(85-95 Dgree)
356-365 F
(180-185 Degree)
Време
2-5 дик
18-22sec
Топла фолија печат
Тоа може да се користи за да се ембос хартија, фотографија, дрво, бизнис картичка, ПВЦ, акрилик итн. Повратни информации е многу важно.
Според различни супстрати, корисниците треба да го совладате соработка на температура, притисок и брзина.
Пакет Се Вклучени :
1 ролна од 16cm Скршена Чаша топла фолија печат
1) За Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број . Транзит време може да се разликува одлагање, особено за време на сезона.
3) Наредби обработени навремено по плаќање на проверка.
2) превозот во Светот (Освен некои далечни земји); Купувачот е одговорен за Далечински Област Доплата, било Царински давачки или Увоз даночни ако излезе.7 см)
Ве молиме примерок за тестирање пред да се користи во производство. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.3" x 131 јарди (16cm x 1200cm)/ролна
* Сребро 1/2"
* (внатрешен дијаметар 1. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
Holographic фолија Скршена Чаша топол печат на хартија или пластика 16cm x 120m
Ова важи и за печатење на сите типови на хартија, и погоден за дрво, молив, стиропор, ABS тешко пластика и OPP печатење на хартија, како и слики на етикетите на ознака, ПВЦ бизнис картичка, итн.

Детали

Број На Модел На:
Holographic фолија проѕирна фолија
Тип:
Топла Фолија Печат
Свеж

Избор на клиенти