.

.

New
100g 0.8/1.0/1.2/1.8 мм Калај Лемење на Жица за Заварување Жици за Електронски Лемење M05 dropship

100g 0.8/1.0/1.2/1.8 мм Калај Лемење на Жица за Заварување Жици за Електронски Лемење M05 dropship

DEN 142.00
DEN 167.04

Стока
Достапно.


Тип : 100g 0.8/1.0/1.2/1.8 мм Калај Лемење на Жица Добра лемење-способност, изолација отпор, без spattering и не-корозивен. Со ниска точка на топење, обично се користи во железо лемење со светли и полни лемење поени. Тоа е достапен и лесен за ракување. Карактеристики со анти-оксидација стабилност и анти-корозија способност, има одлични перформанси во desoldering. Мокрење времето е кратко, одлична мобилност, лемење проширување стапка. Полн со светли лемење зглобовите, лемење оксидација отпор, добри механички својства. Цврст и сигурен лемење зглобови, вклучувајќи механичко влијание сила. Спецификација : Тежина : 100g Жица со Дијаметар : 0.8 mm, 1.0 mm,1.2 mm,1.8 mm( ве Молиме изберете ДРУГА, ако сакате 1.8 mm жица ) точка на Топење : 183-279 ° Соодветна моќ за лемење железо : 60 W(0.8/1.0/1.2 мм); 80 W(1.8 mm) температурата на работа : референтната температура 350-400 ° Состав : Sn : 20%, Pb : 80% Апликација :
Барања применливи за обична жица за заварување,
Електрониката, апарати за дома, автомобилската електроника,
индустриска електроника, осигурувачи, осветлување и хардверски производи. Количина : 1 Pc
Забелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен. И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 1 Pc x Калај Лемење на Жица

Детали

Дијаметар:
1.0 mm, 1.2 mm, 0.8 mm, Други
Бренд Име:
BENGU
Материјал:
Калај
Дијаметар:
0.8 mm, 1.0 mm,1.2 mm,1.8 mm
Точка На Топење:
183-279 Степен
Тежина:
100g
Примена:
60W(0.8/1.0/1.2 мм)
Флукс Содржина:
Sn
Број На Модел На:
Жици За Заварување
Свеж

Избор на клиенти