.

.

New
Areyourshop Продажба 1.0 mm 100g 63/37 Калај олово Колофон Core Лемење на Жица Лемење, Заварување Флукс 2% Железо Wi

Areyourshop Продажба 1.0 mm 100g 63/37 Калај олово Колофон Core Лемење на Жица Лемење, Заварување Флукс 2% Железо Wi

DEN 175.20

Стока
Достапно.


100% Сосема Нов и Висок Квалитет. Облик : Исто како и сликата се покаже 1.Со добар лемење-способност 2.Изолација Отпор, Без Spattering и Не-Корозивен . 3.Ниска Точка на Топење, е се користи во Железо Лемење. 4.Со Светли и Полни Лемење Поени,Лесен За Употреба. 5.Одлични Перформанси во Desoldering,Анти-Оксидација и Анти-Корозија. 6.Лесен за носење, од Суштинско значење Материјали За Електронски Ентузијасти. 7.Се широко се користи во електротехника и електроника, Лемење Делови како коло, Електронски Уреди и Други Материјали : Калај Олово Легура Спецификации : 63/37 Едб/доведе Колофон Core 2% Флукс Жица со Дијаметар : 1.0 mm Тежина : 100g Пакет се Вклучени : 1 x 1.0 mm Калај олово легура Лемење на Жица (имаме многу Акции,ако ви треба повеќе, ве молиме контактирајте со нас.)

Детали

Тежина:
100g
Флукс Содржина:
63/37 Едб/доведе Колофон Core 2% Флукс
Дијаметар:
1.0 mm
Бренд Име:
Areyourshop
Број На Модел На:
I008-A007
Примена:
Електротехника и Електроника, Лемење делови, Уреди Електроника
Материјал:
Калај
Свеж

Избор на клиенти