.

.

New
304 Од Не ' Рѓосувачки Челик Внатрешна Хексагонални Хексадецимален Штекер Купот На Главата Обезглавени Кап Завртки Сет Топ М1.6*3/4 Фабрика Онлајн Трговија На Големо

304 Од Не ' Рѓосувачки Челик Внатрешна Хексагонални Хексадецимален Штекер Купот На Главата Обезглавени Кап Завртки Сет Топ М1.6*3/4

DEN 264.00

Стока
Достапно.

Има позитивни и негативни tolerances, особено оние кои се грижат многу туп, завртка референтна големина составен од D * L (дијаметар * должина) вкупна должина Единица : mm Тема големина d М1.4 М1.6 М1.8 М2 М2.5 М3 М4 M5 M6 М8 M10 М12 М14 М16. M18 M20 Стр теренот 0.3 0.35 0.35 0.4 0.45 0.5 0.7 0.8 1 1.25 1.5 1.75 2 2 2.5 2.5 Lt; / RTI & gt; Номинална 0.7 0.7 0.7 0.9 1.3 1.5 2 2.5 3 4 5 6 6 8 10 10 Max 0.724 0.724 0.724 0.902 1.295 1.545 2.045 2.56 3.08 4.095 5.095 6.095 6.095 8.115 10.12 10.12 Мин 0.711 0.711 0.711 0.889 1.27 1.52 2.02 2.52 3.02 4.02 5.02 6.02 6.02 8.025 10.03 10.03 Lt; / RTI & gt; 0.6 0.7 0.8 0.8 1.2 1.2 1.5 2 2 3 4 4.8 5.6 6.4 7.2 8

Детали

Големина:
M1.6
Должина:
4mm 20 pieces, 3mm 20 pieces
DIY Материјали:
Електрични
Вози Стил:
Хексадецимален Socket
Завртка Тип:
Поставете Завртки
Глава Стил:
Хексадецимален
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Пакет:
100-199Pcs
is_customized:
Yes
Модел:
Автентични 304 поставите завртки М3
Глава тип:
Внатрешниот хексагонални
Материјал:
304 Од Не ' Рѓосувачки Челик
Стандарден Тип:
GB
категорија:
Затегнување завртки
Свеж

Избор на клиенти