.

.

New
10 Компјутери Бакар Лемење со Шрафцигер Железо Совети Лемење, Заварување Главата 900M-T-I Доведе Слободно - L057 Нова жешка

10 Компјутери Бакар Лемење со Шрафцигер Железо Совети Лемење, Заварување Главата 900M-T-I Доведе Слободно - L057 Нова жешка

DEN 169.00
DEN 211.20

Стока
Достапно.

Ова може да се направи совет добие црна оксид капак. Надворешниот Дијаметар : прибл. Обидете се да тин на совет како тоа загрева.
Опис : Бакар лемење совети се погодни за пониска температура лемење како тие не се галвански и склони кон оксидација. За storaging користи железо совети : Користете сунѓер за чистење на железо совет Завиткајте ги со калај лемење го исклучите снабдувањето со електрична енергија и да чекаат додека не се излади се Стави железо пенкало на железо shelve Спецификација : Материјал : Бакар Боја : Бакар Модел : 900 M-T-I Температура Опсег : 200-480° Применуваат за : 936, 937 лемење станица, итн. Овие лемење совети се погодни за 936, 937 лемење станици, итн. Не го оставајте вашиот железо работи за часови и часови ако не го користите. Овој тип е супер остри со своите поени во облик како игла која е погодна за направена изработка со нега под ниски температури. Тоа е супер остриот вид кој се вклопува направена за изработка, лемење во тесен простор или ревидирање на калај мост која произлегува од чип лемење. Ако го оставиме тоа на премногу долг или да ја стартувате тоа премногу жешка тоа ќе изгори надвор лемење и да одат црна повторно. Добие овој сет на совети и направете ја вашата лемење работа полесно Функција : Овие совети се направени од бакар и не electroplated, лесно да се калај и diamagnetic, погоден за пониска температура лемење. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 Pack(10 Парчиња) x Железо Совети.

Детали

Бренд Име:
BENGU
Број На Модел На:
Q81C1A30946
is_customized:
see information
Свеж

Избор на клиенти