.

.

New
Заварување Алатки 10pcs Син главата Lanthanated Tungste Electrode 1.0/1.6/2.0/2.4/3.0/3.2/4.0MMX175mm TIG Волфрам Игла/Волфрам Род

Заварување Алатки 10pcs Син главата Lanthanated Tungste Electrode 1.0/1.6/2.0/2.4/3.0/3.2/4.0MMX175mm TIG Волфрам Игла/Волфрам

DEN 291.00
DEN 447.36

Стока
Достапно.

6" значи Дијаметар е 1. Забелешка : Ако изберете бесплатен превозот опција, вашиот парцела ќе биде директно доставени на вашата домашна само еден пат или тоа ќе се испрати во вашата локална скопска тогаш треба да го однесете вашиот следење на број и вашите лични ID за да се соберат предмети.Заварувачи може лесно да го замени Thoriated Волфрам Електроди Lanthanated без какви било промени на заварување програма.7
Други Нечистотија(%)
Волфрам(%) остатокот
Густина 18. Објектите што сте ги примиле во рок од 7 дена од доставената датум.Во европ и јапонија ,Lanthanated Волфрам се најпопуларните алтернатива за 2% Thoriated Волфрам за повеќето апликации. TRUSOXIN онлајн продавница не се продава врз основа на нивните одлични дизајни и докажана сигурност. Така на квалитетот е загарантирана.10 KG
Волфрам electrode
1.6, должина и Дијаметар од 150mm / должина толеранција : основните меѓународни стандарди процес грешки Пакување : 10 / кутија (со дијаметар од повеќе од 4.0 MMX175mm
Тип : Волфрам Lanthanated electrode
Дијаметар : 1. Сите пакети со Чиле треба ПОЗНАТОТО број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС.Подобро спроводливост
4.Ние ќе ве информира веднаш откако вашиот парцела биле испратени надвор. На пример, ако сте биле во Гвам, Puerto Rico, може да држава Гвам, порторико во земјата дел. Се врати превозот надомест се плаќа од страна на купувачот.0 MMX175mm
Додадено impuriy : La2 O3
Нечистотија количина(%)1. Сите пакети во Русија треба Целосен Назив(име + Средината на името + презиме).0*175 MM WL20 Волфрам Игли
2 парчиња 2.0*175 MM WL20 Волфрам Игли
2 парчиња 3.Параметарот на волфрам игла
Модели : WL20
Материјал : волфрам
Заварување основни дијаметар : 1. Барање : 1. Сите пакети на Аргентина треба CUIT број од DHL/UPS/Федекс/ЕМС. и 5 ѕвезди за детална оценка на вашата нарачка.4*175 MM WL20 Волфрам Игли
2 парчиња 3.E-функција пониски 2. Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ги вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвезди .

Детали

Калибар:
1.0 MM, 1.6 MM, 2.0 MM, 2.4 MM, 3.0 MM, 3.2 ММ, 4.0 MM, МЕША
Број На Модел На:
WL20
Примена:
Tig Факелот
Бренд Име:
LEANOLOG
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти