.

.

New
Атомот БР Верзија PNP A1943-JLH1969 Single-ended Класа Со моќност засилувач DIY kit (2-канален)

Атомот БР Верзија PNP A1943-JLH1969 Single-ended Класа Со моќност засилувач DIY kit (2-канален)

DEN 1578.72

Стока
Достапно.


4, Интернет користете само еден излез спојка кондензатори Nichicon KG II датотека 3300u F, ова capacitance со текст capacitance на еден совршен натпревар.
Главната филтрирање капацитет од не помалку од 15000u F, инаку ниска фреквенција ќе бидат погодени. Се чини, е слушање "глас"
Атом -JLH1969 карактеристики :
1, Моно структура, лесно да го користите плеер за ладење шасија инсталација за да се добие подобри ефект на ладење, ако факултативниот НУЛТА ЗОНА специјално направени HPOO моќта, лесно се целосно независни канал dual mono, принципот е околу 100% на поделба.
Моно топлина мијалник препорачува не помалку од 246 * 30 * 90 (1А време)
PCB Големина : 75mm*50mm
.
ЗАБЕЛЕШКА : Овој комплет, Сите делови треба заварување и тестирање.
6, Со цел да се направи повеќе смисла на слухот на увото, повратни информации отпорник се префрлите AB јаглерод, а исто така се приклучија AB текст фаза ниска употреба на јаглерод Р вредност
7, На влез фаза транзистори појавување е многу важно, ние претпочитаат Toshiba C2240 BL
8.
JLH1969 Коло ние сите знаеме дека тоа што е познато, тоа е стара и познати играчи, и почетници сакаат да играат на коло; сепак, во текот на поголемиот дел од комплет е главно ограничен материјал цена од неколку долари за десетици долари, важна компонента исто така го користи не-аудио излез capacitance, навистина. Моќ цевка употреба (Toshiba) 2 SA1943 крајот на цевката , истакнувајќи сладок глас на народот .

Детали

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
A1943-JLH1969
Максимална Моќност По Канал:
10W
Канали:
2 (2.0)
Бренд Име:
GZLOZONE
Свеж

Избор на клиенти