.

.

New
Мини USB Домаќин Shield Поддршка ADK Андроид За Arduino УНО МЕГА

Мини USB Домаќин Shield Поддршка ADK Андроид За Arduino УНО МЕГА

DEN 323.04

Стока
Достапно.


. Поддршка на Google Android ADK, поддршка на Андроид телефон : G1, Nexus One, Nexus S, Motorola Droid X
(Мобилни системи треба да се надополни со 2.3.4 Андроид, таблет Компјутерите треба да се надополни со Android 3.1)
2. Обезбедува APK пакет, и генерираниот код датотеки ADK
3. Компатибилен со Arduino следниве хардвер :
Arduino Уно 328
Arduino Diecimila / Duemilanove 328
Arduino Мега 2560 (препорачува)
Arduino Мега 1280
4. По постигнување на Arduino USB ДОМАЌИН функција, можете да комуницирате со другите USB уреди,
и поддршка USB ХАБ функција
5. Големина : 38mm*18mm
6. Напојување : DC3.3 V
7. Интерфејс : SPI

Детали

Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Компатибилен:
Рачни Играч, Конзола За Игри, Kinect, PlayStation Move
Свеж

Избор на клиенти