.

.

New
4PCS Liitokala 26650 батерија, 26650A литиум батерија, 3.7 V 5100mA 26650-50A сина. Погоден за светло+Никел

4PCS Liitokala 26650 батерија, 26650A литиум батерија, 3.7 V 5100mA 26650-50A сина. Погоден за светло+Никел

DEN 757.92

Стока
Достапно.


Liitokala 26650 батерија, 26650 литиум батерија, 3.7 V 5000m A 26650-50 A сина.
Батеријата марка и тип : Liitokala
Батерија : 26650 A
Дијаметар : 26.5 mm
Висина : 65mm
Одржлива Тековна : 15 A
Животен циклус : 1000
Капацитетот на батеријата : 5100m Ah
Стандарден напон : 3.6 V-V 3.75
Полн напон на полнење : 4.2 V
Забелешка
Не предизвикувајте краток спој со батеријата. Ве молиме не предизвикувајте краток спој на батеријата, не overcharge батеријата и текот на испуштање.

Детали

Замена На Батеријата:
Yes
Поставете Тип:
Само Батерии
Батеријата Број:
4pcs
Бренд Име:
liitokala
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Пакет 1
Големина:
26650
Број На Модел На:
26650A
Номиналниот Капацитет:
5100mAh
Свеж

Избор на клиенти