.

.

New
XHR-2P 2.54 5200mAh 3.7 V 3082150 литиум полимер батерија DIY мобилни напојување

XHR-2P 2.54 5200mAh 3.7 V 3082150 литиум полимер батерија DIY мобилни напојување

DEN 739.00
DEN 960.00

Стока
Достапно.

Кога батеријата се користи, е утврдено дека енергијата треба да биде исклучено кога на енергија е намалена, па како да се избегне текот на испуштање. Батеријата може да не се користи во граничните услови, како што се : ограничување на температура, длабоко циклус, екстремни над полнење и со текот на испуштање. Полнење метод според техничките спецификации на нашите.2 C; брзо полнење : 0. обичај задоцнување или данок.
Заштита одбор параметри
Работат на струјата : 1. Кога батеријата не е во употреба, тоа треба да биде отстранета од уредот. Не директно на батеријата лемење.
Овој производ е главно се применливи за мобилни итни напојување, MP3, мобилни звучници, микрофон, Навигатор (GPS), мобилен телефон, играчки и други електронски уреди. бидејќи цел, ние прифаќаме Зачувам; Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам.
Плаќање ве Молиме заврши плаќање во рок од 3 дена. Кога батеријата е топло, не се допре до тоа cools надолу.10
* вистински капацитет на заштитна плоча е малку помалку од номиналниот капацитет на електрична core поради над вршењето на заштитна плоча. Краток спој, не е дозволено, инаку тоа ќе доведе до трајно оштетување.05
Со текот на испуштање граница притисок : 2.75 V
Испуштање на температура : -10 C ~+60 C
Време на полнење : 12hrs (стандард); 3hrs (брзо)
Полнење и празнење пати : повеќе од 800 пати
Само празнење : помалку од 400u A
Други технички параметри во оваа спецификација ќе преовладува.54 обратно (сребрена ориентирана, црна, црвена десно лево)
Полнење на струјата : стандард задолжен : 0. Чувајте ја батеријата на ладно, суво место. Батеријата треба да се избегне употреба на печат, треба да се обезбеди соодветна вентилација на уредот, инаку батеријата може да произведе водород, во случај на палење точка ќе предизвика експлозија. Тоа не е дозволено да ги користат старите батерии или употреба половина на батеријата со нова батерија, во спротивно тоа ќе има празнење.

Детали

Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Тип:
Li-полимер
Номиналниот Капацитет:
3001-3500mAh
Поставете Тип:
Само Батерии
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Број На Модел На:
3082150
Батеријата Број:
1
Големина:
3082150
Боја Класификација:
3082150
НЕМА.:
SD3082150-5200
Номиналниот Капацитет:
5200MAH
Замена На Батеријата:
Yes
Свеж

Избор на клиенти