.

.

New
2 парчиња 9v 450mAh Ni-МЗ Батерија 9 Volt NiMH Батерија + Универзална 9v аа ааа 18650 cr123a батерија полнач

2 парчиња 9v 450mAh Ni-МЗ Батерија 9 Volt NiMH Батерија + Универзална 9v аа ааа 18650 cr123a батерија полнач

DEN 604.00
DEN 959.52

Стока
Достапно.


Etinesan 9 V 450m Ah Полнење Батерии nicd, Ni MH
Спецификации : Големина : 9 Volt(6 F22) Напон : 9v Капацитет : 450m Ah Бренд : Etinesan Хемија : Ni MH Димензии : (H x L x W) : 48mm x 26mm x 16mm
Карактеристики : Сигурен сервис живот Долго-Траен Перформанси Низок Само на Испуштање на Високо Празнење Стапка Recharges до 1500 Циклуси ви Заштедува стотици долари, во споредба со Алкални батерии Може да се замени во секој производ, кој користи 9 Volt Батерии Наменети за подобрени перформанси за висока потрошувачка апликации Батерија тестирани врз основа на Меѓународни Електронски Комисија (IEC) стандард за да се осигура капацитет, квалитет на живот и време
Лесно Моќ Заеднички Апликации Како што се : Микрофони Далечински Контроли на Моќта гладни Опрема Зграда аларми, набљудување и безбедност на системи за Индустриски и станбени премерување системи за Итни случаи локација предаватели и Beacons Глобални Системи за Позиционирање (GPS
100% сосема нов со 100% КК на секој батеријата
За полначот :
Супер универзален полнач,може да ви наплати многу видови на батеријата! Полнење Литиум Батерија 18650 RCR123 A LIR123 A. Полнење АА/AAA NI-МЗ Батерија. Полнење 2 9 V батерија. Текст : AC 100-240 V/47-63 HZ Излез : 1.2 V/380m A,3.6 V/330m A,9 V/120m A Димензии : 100 x 33 x 42 mm Нето тежина : 47 g приклучокот е две игли,ве молиме потврдете дека може да се користи во вашата земја пред да купите.

Детали

Номиналниот Напон:
9V
Поставете Тип:
Само Батерии
Номиналниот Капацитет:
450mAh
Замена На Батеријата:
Yes
Пакет:
Пакет 1
Големина:
9V
Број На Модел На:
9v
Тип:
NI-МЗ
Бренд Име:
Etinesan
Батеријата Број:
2
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Пакување:
2 батерии + 1 полнач
Конектор Приклучок Тип:
НИ приклучок (ве Молиме кажете ни ако ви е потребен полнач)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти