.

.

New
Вез Пијалоци Печ Направени од страна на Twill со Рамен Broder и Железо На Поддршка Добредојдовте Прилагодено MOQ50pcs Бесплатен Превозот

Вез Пијалоци Печ Направени од страна на Twill со Рамен Broder и Железо На Поддршка Добредојдовте Прилагодено MOQ50pcs Бесплатен

DEN 5554.56

Стока
Достапно.

Истрага било печ е многу лесно :
Само mail за било груба скица, уметнички дела или лого за нас,
Во меѓувреме дозволете ни да знам материјалот, количина, големина, edge и поддршка или посебни барања итн. Спецификација :
Материјал : twill (tatting)
Поддршка : железо на
Edge : топлина намалување или merrow граница
Emb. Тие се Исечете-да-сенка граница, Топлина-намалување на границата, Merrow граница, Stitched граница.
Нормално Материјал е twill, Тоа е широко се користат во облека, воена облека, капа или торба итн.
б) : Како да се разликуваат различни тип на границата?
Ние се илустрира четири основни видови на границите за да го изберете за да ги задоволат вашите посебни барања.5 инчен
Боја : во рамките на 9 бои limite (различни бои во зависност од клиент барање)
Пакет : 100 парчиња / пластична кеса или како клиентот побара. Висок квалитет со конкурентна цена
б. должина)/2.
MOQ : 50pcs по содржина
4.
c) : Колку барања за состанок Материјал на везови patch или лебл за вас да се избере за да се исполнат вашите посебни барања?
Постојат три различни Поддршка материјали за вас да се избере. Тие се Пластична Подлога, оваа поддршка е водоотпорен материјал; Топлина Печат Подлога, тоа бара на температура од 150 -180 степени centigrade кога топлина запечатени закрпи на облека;
d) : Она што е на ткаенини што се користат често за везени амблеми?
На ткаенини што се користат често за везени амблеми има twill, филц, тафт и жанила.

Детали

Тип На Производ:
Закрпи
Големина:
2.5 inch
Техника:
Извезена
Функција:
Рачно Изработени,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
DKP-AH131031-07
Стил:
Железо-На
Бренд Име:
Jex
Материјал:
twill (tatting)
Edge:
merrow граница или топлина намали
Големина:
2.5 inch
Пакет:
100 парчиња / пластична кеса
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти