.

.

New
18mm 20mm 22mm 24mm Нерѓосувачки Челик Види Бенд за Tissot T035 PRC200 T055 T097 Watchband Пеперутка Тока врвка за околу Рака Хривнија

18mm 20mm 22mm 24mm Нерѓосувачки Челик Види Бенд за Tissot T035 PRC200 T055 T097 Watchband Пеперутка Тока врвка за околу Рака

DEN 671.52

Стока
Достапно.

7" (195mm)
- Материјал : исклучителна 5 покажувачот од не ' рѓосувачки челик
- Со криви крајот, за да одговараат на вашите види лицето подобро
- Со buttefly тока (push button), никогаш не падне и да се скрие на тока под
- Се прилагодува на големината на индивидуалните зглоб
Како да се Користи Види Алатка :
1. Ако тоа се уште е тешко да се движи pin, држете го види алатка цврсто со посочувањето на "Јама" крајот на pin-от, и да се обидат да го користат чекан или други алатки слично да затропа на "Вилушка во облик на" крај на се види алатка, тогаш pin ќе се пресели надвор.
Компатибилен со :
- за Tissot 1853 со Соодветен Конектор (T035 / PRC 200 T055 / T097, итн. ДА се СТАВИ НА ЛИНКОТ : ве Молиме да се стави на pin-от во врска дупка на едниот крај(предвид насока), се движи линк тесно доволно, така што на pin може да оди во дупка во другиот крај, а "ПРЕС" pin лесно од страна на средниот дел на види алатка, додека pin-от е се уште.)

6 Бои : Црна, Сребро, Злато, Сребро Злато , Розово Злато, Сребро Злато Се Зголеми
ЦРНА
СРЕБРО. ДА се ОТСТРАНИ ЛИНК : ве Молиме да го користите "Круг во Облик на" крај на се види алатка да им помогнам "Јама" крајот на pin.)
Забелешки :
- Само watchband да го продаде, го види прикажани на слика НЕ е вклучен!
Пакетот вклучува :
1 x Види Бенд
1 x Види Алатка
4 x Пролет Бар
.
18mm 20mm 22mm 24mm Нерѓосувачки Челик Види Бенд за Tissot (T035 / PRC 200 T055 / T097, итн.
ЗЛАТО
СРЕБРО ЗЛАТО
РОУЗ ЗЛАТО
СРЕБРО СЕ ЗГОЛЕМИ ЗЛАТО
Спецификација :
- Ширина : 18mm 20mm 22mm 24mm
- Должина на : 7.

Детали

Бендот Ширина:
18mm, 20mm, 22mm, 24mm
Тип На Објект:
Watchbands
Бендот Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
TRUMiRR
Состојба:
Нова без ознаки
Затворач Тип:
пеперутка тока
Број На Модел На:
за Tissot 1853
Бендот Должина:
195mm
Свеж

Избор на клиенти