.

.

New
MZG C07K-SWUBR06-08A Внатрешни Солидна Волфрам Карбид Инсерти Челик Shockproof Вртење Здодевни Алатка ЦПУ Струг Обработка Toolholder

MZG C07K-SWUBR06-08A Внатрешни Солидна Волфрам Карбид Инсерти Челик Shockproof Вртење Здодевни Алатка ЦПУ Струг Обработка Toolholder

DEN 3072.00
DEN 3840.00

Стока
Достапно.

(огледало-како заврши површината не ќе се добие кога еден кристално дијамант е користен.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации
4. Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина.MZG Вртење Алатка Производ Фото
3.
Countermeasures : ве Молиме не работат околу Опасен зоната, во која има некои можноста за пожар или експлозија.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
За чипови отстранување, ве молиме запрете машина однапред и употреба безбедност објекти, како што се безбедноста очила и protectives ракавици. Погледнете го нашиот каталог или упатството за употреба.Карбид Тешка и Напорна, добра термичка спроводливост се Погодни за сечење обоени метали и неметали Стабилна сечење на ниско сечење на брзини, вклучувајќи и мелничката операции ZK10 : се погодни за Сечење Алуминиум Ал обоени обработка 5.
Countermeasures : ве Молиме да користите безбедност објект, како што се безбедноста очила и заштитни ракавици
Ве молиме да го користите во опсегот на нашите препорачува сечење состојба.
Во случај на користење на масло-coolant, ве молиме осигурете се дека има доволно оган-заштитна опрема.
Precariousness : Дисперзија на загреана или продолжено чипови може да предизвика повреда или изгори. Сечење пати се намалени поради добро чип контрола од ефективна chipbreakers.Cermet Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина Cermet одржува добра површина заврши поради низок афинитет за работното парче материјал. Претпазливост за користење на алатка за сечење 1. и покрај тоа,метал како што се Co, Ni, Cr,Mo се вклучени во некои сечење на материјалот. Директен допир на алатки и материјали за кратко време по сечење може да предизвика изгори.MZG C07 K-SWUBR06-08 A Внатрешни Солидна Волфрам Карбид Инсерти Челик Shockproof Вртење Здодевни Алатка ЦПУ Струг Обработка Toolholder 1.) PCD : погоден за леано железо обработка
5.Обложени Карбид(PVD) Добро за ниско ниво на високи брзини и завршувањето на тешките roughing сечење.

Детали

Месо тело дијаметар:
C06J-SWUBR06-07, C07K-SWUBR06-08A
Употреба:
внатрешни вртење алатка
Бренд Име:
MZG
Тврдост:
HRC45-49
Материјал:
Волфрам Карбид
Број На Модел На:
C07K-SWUBR06-08A
Свеж

Избор на клиенти