.

.

New
CCD ноќ visionfor Ford Fusion (Европа) F'yuzhn rear view camera за ШКОДА FABIA ROOMSTER OCTAVIA ТУРНЕЈА задните обратна камера

CCD ноќ visionfor Ford Fusion (Европа) F'yuzhn rear view camera за ШКОДА FABIA ROOMSTER OCTAVIA ТУРНЕЈА задните обратна камера

DEN 674.00
DEN 1248.00

Стока
Достапно.

(на пример : јас neeed бела обвивка)
за во mame б вол скратен опис :
"Б" црна школка "W" бело јасност школка
Во врска со LED диоди камера :
Црна школка камера :
бела транспарентна школка
со диодите на блицот на камерата
Кабелот како што е подолу (6m AV кабел како стандардно)
(тоа е стандардно)
Ако ви треба ,вие треба да остави порака за нас ,само може да се испрати од Кина ,не Може да го одберете за руски и НИ пратката)
за безжичен Предавател приемник прикажани
1,кога ќе го поврзете нормално следи 4.
Решение :
а. Можеби дел од земјата камерата се различни. Но, ние ви препорачуваме да не користите youself кабел, бидејќи линија може да биде стареење и дефинира различни . Оваа камера изграден во NTSC систем како стандардно,
ако вашиот монитор е PAL систем, тоа ќе се покажа jitter , Црна и бела боја.5 mm
ВАЖНА НАПОМЕНА : ако вие ќе се поврзете 7" монитор или вашиот DVd со обратен предизвика линија.
2) Т тој сликата се случи jitter, поздравниот екран , нестабилен само затоа што
напон е пониска отколку што укажуваат на тоа.
(2) Може да камерата одговара на мојот автомобил ?
Во различни земји, автомобил модели може да се разликуваат ве Молиме проверете со вашиот автомобил табличка светлина маска или багажникот рака големина пред да ја купите ,ви благодариме.тоа може да се поправи во близина на локацијата на l icense стр доцна l ight . За посветена камера , го инсталира во l icense стр доцна l ight директно.ве молиме мора да се купи безжична recei вер со активирањето линија,и ве молиме треба да
th e сина линија е ДО обратен приоритет линија
Конекција :
Заеднички проблеми и решенија( Љубезно одговори на вашите прашања : )
(1) Може да оваа камера се инсталира на р earview огледало рекордер ?
НЕ, тоа не може ,Обично тоа може да се поврзе TFT монитор, огледало монитор,РКА DVD ,но не може да се поддржат Возачот recorder.Можеби дел од земјата камерата се различни. Ве молиме мора да се провери вистинскиот кабел за инсталација.

Детали

Напон:
12V
Бренд Име:
HUIMU
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери,Додатоци
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Материјал Тип:
ABS
Школка Материјал:
Пластични
Должина на Видео Кабел:
6M
Леќа Материјал:
Стакло
Сензор:
CCD HD боја
Жица/безжична:
опции
ТВ систем:
NTSC/PAL(NTSC е стандардно)
широк агол:
Yes
Водоотпорен:
Yes
паркинг линија:
со стандардната линија
Големина:
база на слика
во парк:
Yes
Свеж

Избор на клиенти