.

.

New
BigBigRoad За Опел Zafira / Astra /Insignia /ФИАТ Гранде / Vauxhall Автомобил Задните Видите Обратна Копија Камера HD CCD паркинг камера

BigBigRoad За Опел Zafira / Astra /Insignia /ФИАТ Гранде / Vauxhall Автомобил Задните Видите Обратна Копија Камера HD CCD паркинг

DEN 959.00
DEN 1128.48

Стока
Достапно.

Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн
4. Поддржува NTSC ТВ систем
6.За "Опел" Zafira / Astra /Insignia /ФИАТ Гранде/ Vauxhall Да се избегне грешка и спор.High-definition и 170 степен широк агли на гледање
2. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. со добра водоотпорен функција. 5 : Поврзување на видео кабел на камерата за продолжување на кабелот. 2 : Fix камерата до каде акции табличка светлина беше.pls бидете сигурни дека големина и изглед пред да нарачате. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали
8.0 Vp-p,75 Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 S, 1/50(PAL)-1/10000 S S/N сооднос : Подобро Од 48db Леќа Агол : 170 Степен Водоотпорен Класа : Ip 67 - Ip 68 Операција Температура : -20°C+80°C RH95% Работна Сила (DCV) : DC 12 V
Цена & Пакет се вклучуваат : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x 6 M видео кабли и 1 M Моќ Cable (поврзување со tailight моќ) 1 x упатство
. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна
7. AGC : Авто BLC : Автоматски Баланс на Белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Ефективни Пиксели : 720x540 Резолуција : 520 TV линии Видео Излез : 1.
Параметри : Слика сензори : 1/3" color CCD ТВ Систем : NTSC & ПАЛ Минимална осветлување. 3 : Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќ .

Детали

Напон:
12v
Жица или Безжично:
Жица
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
BigBigRoad
Алармот Тип:
Опрема,Возила Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Свеж

Избор на клиенти