.

.

New
За Новиот Hyundai Tucson IX35 Автомобил DVD GPS Безжична РКА Џек Паркирање Назад до Задните Поглед Наназад Автомобилот Камера Nightvision

За Новиот Hyundai Tucson IX35 Автомобил DVD GPS Безжична РКА Џек Паркирање Назад до Задните Поглед Наназад Автомобилот Камера

DEN 552.00

Стока
Достапно.


РКА Видео 2.
Една 6 метри сигнал Кабел.
Жица Камера Пакет Се Вклучени :
Една камера.3 Лукс (ден), 0 Lux (со IR)
S/N Сооднос : Подобро од 48 DB
Работна Околина : -40 °C~ +80 °C, Rh 95% Max
Анти-вибрации : 10 g
Потрошувачка на енергија : 100m A
Активна Моќност : ≥1 W
Мин.4 GHz Предавателот со 1,5 метри кабел
Еден 2.4 GHz Приемник со 1,5 метри кабел
GPS Предавателот Приемник Безжична Камера Пакет се Вклучени :
Една камера.
На еден општ прирачник.)
Посебна Функција : Авто Бела Blance, AGC, Светлото Надомест на штета.
На еден општ прирачник.1 Лукс
Водоотпорен Одделение : IP68 (Заштитени од ingress на прашина и ефект на потопување помалку од 1 метар длабочина.
оваа камера е одговара за
За Новиот Hyundai Tucson IX35 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2012 2013 2014
Автомобил CCD 4 LED Ноќ Визија Копија Rear View Camera Водоотпорен HD 170 Степен Паркинг Помош rearview наназад
Главни Карактеристики
Слика Сензор : Нови Superhigh се чувствителни на Светлина Боја со Висок Квалитет Сензор
Сигнал Систем : PAL/NTSC
Резолуција : 480 TV линии (Enhanced) 648*488 Пиксели
Леќа Агол : 170 степени
Сетилните Област : 3.7 mm
Видео Излез : РКА/4 Pin Din, 1.4 GHz Предавателот со 1,5 метри кабел
Еден 2. 150 м-р
Работен Напон : 12 V DC
Електронски Shutter : 1/50(PAL)/1/60(NTSC)~1/100,000 Секунди
Минимална Осветлување : 0.4 GHz Ресивер со Џек connetor
Hight Квалитет Лесно installion
безжичен комплет
Земете една минута ја добиете вашата камера стане безжична камера
2.4 GHz Радио Приемник Безжична Камера Пакет се Вклучени :
Една камера.

Детали

Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Бренд Име:
Fongent
Алармот Тип:
Алармни Системи,Опрема,Возила Копија Камери
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Водоотпорен:
да, Камерата е Водоотпорен
Ноќ визија:
да, Камерата е Ноќ Визија
како широк е приказ на агол:
многу широк, речиси 170 Степен
сензор на слика:
Нови Superhigh се чувствителни на Светлина Боја со Висок Квалитет
Сигнал Систем:
PAL/NTSC за избере
Работна околина:
-40 степен centigrade до +80 степен centigrade
Гаранција:
24 monthes Фабрика гаранција за квалитет период
Трговија на големо достапни:
добредојдовте на трговија на големо, ве молиме контактирајте со нас!
За Новиот Hyundai IX35 Tucson:
За Новиот Hyundai Tucson IX35 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 20
Свеж

Избор на клиенти