.

.

New
DIYKIT DC 12V 7 инчен Допир Копче за Ултра-тенок Екран Автомобил Монитор + IR Ноќ Визија Задните Видите Автомобил Камера + 5m Видео Кабел

DIYKIT DC 12V 7 инчен Допир Копче за Ултра-тенок Екран Автомобил Монитор + IR Ноќ Визија Задните Видите Автомобил Камера + 5m

DEN 2231.00
DEN 2720.64

Стока
Достапно.

Вие само може да се подготви за полошо. Генерално, ве молиме да се поврзете видео на текст 1 да го обратен камера, и влез 2 до видео опрема за забава.Како што никогаш не се знае кога несреќа ќе се случи.
Спецификации :
Екранот
Големина
7 инчен
Систем
PAL/NTSC(Авто)
Дефиниција
800(H) x 480(V)
Номиналниот напон
12 V
Потрошувачка на енергија
6 W MAX
Начин на контрола
Допрете копчето и далечинскиот управувач
Канал на vedio на текст
2 канал
Осветленоста
250cd/m2;
Контрастот
300 : 1
Камерата
Сензор
1/4" CMOS
Леќа
2. Единицата само може да се прикаже на еден видео запис на текст во време и дава приоритет на видео текст 1.
High-definition CMOS сензор и 120 степен дијагонала агол на гледање Разноврсна компатибилност може да биде поврзан на било кој тип на монитор Погоден за безбедност и безбедност на Времето-доказ и Appliacable на сите тип на vehcles. Со High-definition широк приказ агли и добра водоотпорен функции, нејзиниот совршено за решавање на ова прашање на лош автомобил задните видите ефект, помагаат да се намали инциденти и несреќа.8 mm
Сигнал систем
PAL/NTSC
Хоризонтална резолуција
420 TV Lines
Пиксели
ПАЛ : 500(H)x582(V) NTSC : 510(H)x492(V)
Фреквенција
ПАЛ : 50 Hz NTSC : 60 Hz
S/N Сооднос
48db(AGC ИСКЛУЧЕН)
Минимална осветлување
0.
Модерен екран со допир butto n и лесен далечински управувач, Рафинирани фактури : Ултра-тенок стил на само 8мм дебели и допир копчето дизајниран Слика може да се ротира хоризонтално и вертикално, за огледало или нормално гледање Следи автоматски ќе се вклучи и да се префрлат на задните приказ на камерата кога наназад.

Детали

Бренд Име:
DIYKIT
Жица или Безжично:
Жица
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Леќа Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Видео:
Две начин видео влез
систем:
PAL / NTSC
Свеж

Избор на клиенти