.

.

New
Нов Висок Квалитет на Палење Серпентина ЗА FITToyota Celica 2.0 L L4 90919-02175 90919-02188 90919-74030 1989-1991

Нов Висок Квалитет на Палење Серпентина ЗА FITToyota Celica 2.0 L L4 90919-02175 90919-02188 90919-74030 1989-1991

DEN 1200.00

Стока
Достапно.


Улогата на палење серпентина :
Систем за палење најчесто се користи не-контактирајте со систем за палење, принципот е : dc низок напон инверторот, напон удвојување rectifying, во струја со висок напон, и потоа со контролирање на висок напон прекин преку палење серпентина основно, средно индукција на палење серпентина висок притисок (обично околу 20 kv), се вози на испуштање искра приклучок за палење .
Нов Висок Квалитет на Палење Серпентина ЗА FITToyota Celica L4 2.0 L 90919-02175 90919-02188 90919-74030 1989-1991

Детали

Материјал Тип:
Метал + гума
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Дијаметар:
14cm
Објектот Ширина:
14cm
Зафатнина:
2000cc
Име На Модел:
90919-02175 90919-02188 90919-74030
Специјални Функции:
палење серпентина
Тип На Објект:
Вози Елементи
Објектот Должина:
16cm
Објектот Тежина:
0.5kg
Објектот Висина:
14cm
Година:
1989-1991
Бренд Име:
EAPENERGY
палење серпентина:
палење серпентина
Свеж

Избор на клиенти