.

.

New
Целосна турбополнач Гарет GT1749V 713672 / 454232-0001/3/4/5 турбо за Audi A3 1.9 TDI 038253019C , 038253019CX , 038253019CV

Целосна турбополнач Гарет GT1749V 713672 / 454232-0001/3/4/5 турбо за Audi A3 1.9 TDI 038253019C , 038253019CX , 038253019CV

DEN 10944.00
DEN 14400.00

Стока
Достапно.

9 TDI - 110 HP - 81 KW, моторот код : ALH / AHF, година : 1997 - 02
Услови на продажба 1. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.9 TDI - 90 HP - 66 KW, моторот код : ALH / AHF / ASV, година : 1997 - 07 8.9 TDI - 90 HP - 66 KW, моторот код : ALH / AHF, година : 1997 - 03 14.Целосна турбополнач Гарет GT1749 V 713672 / 454232-0001/3/4/5 турбо за Audi A3 1. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба.9 TDI - 90 HP - 66 KW, моторот код : ALH/AHF, година : 1997 - 01 2. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе.Седиштето Леон 1.9 TDI - 90 HP - 66 KW, моторот код : ALH, година : 1999 - 03 6. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Седиштето Леон 1. Превозот 1.9 TDI - 90 HP - 66 KW, моторот код : ALH / AHF / ЗНМ / AUY, година : 1998-2004 10.9 TDI - 110 HP - 81 KW, моторот код : AHF, година : 1999 - 04 7. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок.9 TDI 038253019 C , 038253019 CX , 038253019 CV Дел Број : 713672-0002 , 713672-0003 , 713672-0004 , 713672-0005 , 713672-0006 , 713672-5002 S , 713672-5003 S , 713672-5004 S , 713672-5005 S , 713672-5006 S ,454232-1/3/4/5 ОЕМ Број : 038253019 C , 038253019 CX , 038253019 CV , 038253019 CV200 , 038253019 CV225 , 038253019 CV500, 038253019 A , 038253019 AX , 038253019 AV , 03 G253016 N Ќе одговара на следните модели : 1.

Детали

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
GT1749V
Frequence Опсег:
713672
Објектот Ширина:
30cm
Модел Година:
2016 година
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 железо
Објектот Висина:
30m
Автомобил Производител:
Audi
Специјални Функции:
454232-1/3/4/5
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
30cm
Објектот Тежина:
9kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Турбо Дел Број 1:
713672 / 713672-0002 , 713672-0003
Одговара за автомобил:
за Audi A3 1.9 TDI
ОЕМ Дел Број 1:
038253019C , 038253019CX , 038253019CV / 03G253016N
ОЕМ Дел Број 2:
038253019CV200 , 038253019CV225 , 038253019CV500
ОЕМ Дел Број 3:
038253019A , 038253019AX , 038253019AV
Турбо Дел Број 2:
713672-0004 / 713672-0005 / 713672-0006
Турбо Дел Број 3:
713672-5002S / 713672-5003S / 713672-5004S
Турбо Дел Број 4:
713672-5005S / 713672-5006S
Турбо Дел Број 5:
454232-0001 / 454232-0003 / 454232-0004 / 454232-0005
Име На Модел:
GT1749V
Свеж

Избор на клиенти