.

.

New
Турбополнач CHRA TF035 кертриџ турбо core За Hyundai Gallopper 2.5 TDI D4BH Elektronic 99HP 2000-2003 49135-04131

Турбополнач CHRA TF035 кертриџ турбо core За Hyundai Gallopper 2.5 TDI D4BH Elektronic 99HP 2000-2003 49135-04131

DEN 4013.00
DEN 5280.00

Стока
Достапно.

Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација.За Hyundai Gallopper 2.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар.

Детали

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
турбо полнач
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Hyundai
Специјални Функции:
49135-04121
Бренд Име:
Турбо DFO
Објектот Тежина:
1.5kg
Frequence Опсег:
49135-04131
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
2000-2003
Објектот Должина:
15cm
Име На Модел:
TF035
Материјал Тип:
к18
Одговара за автомобил 1:
За Hyundai Gallopper 2.5 TDI
Дел Број 1:
49135-04030
Дел Број 2:
49135-04131
Дел Број 3:
49135-04121
ОЕМ Број 1:
28200-4A210
моторот:
D4BH Elektronic
моќност:
73Kw 99HP
Име На Модел:
TF035
клучен збор:
турбополнач
Автомобил Производител:
За Hyundai
Свеж

Избор на клиенти