.

.

New
CT12B 17201-67020 17201 67020 177020 Турбо За ТОЈОТА LANDCRUISER 1KZ-ТЕ KZJ90 KZJ95 4-ТРКАЧ HI-ЛУКС 1993 - KZN130 3.0 L D

CT12B 17201-67020 17201 67020 177020 Турбо За ТОЈОТА LANDCRUISER 1KZ-ТЕ KZJ90 KZJ95 4-ТРКАЧ HI-ЛУКС 1993 - KZN130 3.0 L D

DEN 9288.00
DEN 10319.52

Стока
Достапно.

0 L D моторот : 1 KZ-ТЕ -3 125 D година : 2000
6.

Детали

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
ПРЕД
Бренд Име:
ECEPTECH
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Автомобил Производител:
Тојота
Frequence Опсег:
.
Објектот Висина:
28inch
Објектот Тежина:
7kg
Објектот Должина:
29inch
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Име На Модел:
CT12B 17201-67020 За ТОЈОТА HI-ЛУКС/LANDCRUISER 3.0 LD/4-ТРКАЧ ТД
Модел Година:
2000-
Објектот Ширина:
28inch
Турбо Модел :
CT12B Турбополнач
Дел Број:
17201-67020 17201 67020
ОЕМ број:
1720167020
Апликацијата возило:
За Тојота Landcruiser ТД 2000 - 3.0 L/4 Тркач 1993/HI-ЛУКС 1993 3.0 L
Примена на моторот:
1KZ-T(E) 1KZ-ТЕ KZJ90 KZJ95 3.0 L 125HP
додаток:
100% НОВ Турбо Со дихтунзи
Свеж

Избор на клиенти