.

.

New
Турбополнач вратило и тркалото GT1749V Турбополнач роторот 724930 712078 716216 720855 за АУДИ ФОЛКСВАГЕН Седиште, Шкода 2.0 TDI 140HP 103KW

Турбополнач вратило и тркалото GT1749V Турбополнач роторот 724930 712078 716216 720855 за АУДИ ФОЛКСВАГЕН Седиште, Шкода 2.0

DEN 2006.00
DEN 2640.00

Стока
Достапно.

Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист
.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.0 TDI 140 HP 103 KW
Турбополнач Дел Број&ОЕМ Број
712078 712078-1 716216 716216-1, 720855 720855-1 720855-2 720855-3 720855-5006 S, 038253016 F 038253016 FX 038253016 FV 038253019 F, 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. Така професионална инсталација е потребно. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.

Детали

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Име На Модел:
716216-0001 / 712078-0001 / 716216-1, 716216-2 / 716216-3 /
Frequence Опсег:
03G253010JX / 720855-5006S / 720855-0005, 720855-0004 / 720855-0003 /
Објектот Ширина:
5cm
Модел Година:
716216-4 / 716216-5, 716216-6 / 716216-7 / 716216-8 / 712078-1,
Материјал Тип:
724930-5008S 724930-0006,03G253014HX 03G253019AV / 03G253010J,
Објектот Висина:
5cm
Автомобил Производител:
Audi
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
720855-0001, 720855-0002 / 720855-1 / 720855-2, 720855-3
Објектот Должина:
10cm
Објектот Тежина:
0.5kg
Бренд Име:
Турбо DFO
Поставување на Возило:
турбополнач
Место на Потекло:
03G253014H, 03G253014HX / 03G253014HV / 03G253019A, 03G253019AX /
Референца OE/OEM Број:
Линија 1
Референца OE/OEM Број:
2 Линија
Референца OE/OEM Број:
3 Линија
Референца OE/OEM Број:
4 Линија
Референца OE/OEM Број:
5 Линија
Референца OE/OEM Број:
6 Линија
Референца OE/OEM Број:
Line 7
Референца OE/OEM Број:
алинеја 8
Референца OE/OEM Број:
Линија 9
Свеж

Избор на клиенти