.

.

New
Слободен Брод Турбо Кертриџ CHRA HT18 14411-62T00 14411-09D60 За NISSAN Safari Патрола Y60 Y61 Цивилни W40 41 TD42T TD42Ti 4.2 L

Слободен Брод Турбо Кертриџ CHRA HT18 14411-62T00 14411-09D60 За NISSAN Safari Патрола Y60 Y61 Цивилни W40 41 TD42T TD42Ti 4.2

DEN 8208.00
DEN 9119.52

Стока
Достапно.


Детали

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
ECEPTECH
Име На Модел:
HT18 14411-62T00 За NISSAN Safari Патрола Y60 Y61 W40 W41 TD42Ti 4.2 L
Frequence Опсег:
.
Објектот Ширина:
15inch
Модел Година:
1993-
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Турбина Тркала Материјал K418
Објектот Висина:
10inch
Автомобил Производител:
Nissan
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Зајакнување на Моторот на воздухот
Објектот Должина:
15inch
Објектот Тежина:
2.5kg
Модел:
HT18 Турбополнач Турбо со Дихтунзи
Дел Број:
14411-62T00 14411-51N00 14411-09D60 1441162T00 1441151N00 1441109D60
ОЕМ број:
14411 62T00 14411 51N00 14411 09D60 047 263 047 334047 090 047 095
Апликацијата возило:
За NISSAN Safari Патрола Y60 Y61 4.2 L автомобил W40 W41 Цивилни Автобус
Примена на моторот:
За Ford Одметник Мотор TD42T TD42Ti 4.2 L Дизел
Гаранција време:
12 месеци
Место на Потекло:
Кина (Копно)
превозот:
Бесплатен превозот
Свеж

Избор на клиенти