.

.

New
ТУРБО K14 53149887021/53149887011/98448617 ЗА РЕНО B120 Комерцијални,Iveco Sofim Комерцијални IVECO SOFIM 8140.47.2590 МОТОР

ТУРБО K14 53149887021/53149887011/98448617 ЗА РЕНО B120 Комерцијални,Iveco Sofim Комерцијални IVECO SOFIM 8140.47.2590 МОТОР

DEN 9120.00

Стока
Достапно.


Опис На Производот
ТУРБО K14 53149887021/53149887011/98448617 ЗА РЕНО B120 Комерцијални,Iveco Sofim Комерцијални IVECO SOFIM 8140.47.2590 МОТОР на ВОЗИЛО ПРОИЗВОДИТЕЛОТ на АПЛИКАЦИЈАТА ИМЕ АПЛИКАЦИЈА ПАРАМЕТАР (ЗАФАТНИНА) ОД НА "РЕНО" B120 2.4 Г 1991 "РЕНО" B120 2.4 Г 1993 "РЕНО" ГЛАСНИК B120 2.5 D 1991 1993 "РЕНО" ГЛАСНИК B120 2.5 D 1993
Слични Производи Се Препорачува
Растенијата Профил
1~~Нашата Компанија Име : FENGCHENG TENGYUE ТУРБОПОЛНАЧ MAFATURER.
Ние сме производител на турбополнач и турбо резервни делови.
2~~Главно се користи во градежната машина,генератор,камион,автомобил итн.
3~~Нашите produts може да одговара со следнава моторот : Cu mmins/Kom atsu/
C на/ Hitachi/Бенц/ Volvo/като/Mitsu bishi/ H yundai/Iveco/Јп rkins/Да yota/Човек/
Isuzu/ Hino/Daewoo/ Scania/Sumitomo/A udi/Liebherr/Ni ssan/Tarta,итн.
4~~Ние, исто така, може да обезбеди турбо делови како што следува :
Поправка комплет,патрон,Заптивка,Компресор Тркала,Турбина тркала,
Роторот вратило,Компресор домување,Турбина домување,Ќе се Лого,
Весник лого,Удар јака,O-ring печатот,Итн. Опрема Екранот Склад Агол
Рок На Плаќање
ТТ,WESTERN UNION,PP
Обидете цел е прифатливо!
Примерокот е на располагање!
Пакување Детали
1) Стандард Пакување, вклучувајќи Налепници на krabičkách. Неутрален Пакување Или пакет како услов. 2) Две K14 S во Тетрапак. 3) Дрвени случај е добар избор за океан превозот. Информации За Контакт
CN1001531985
Добредојдовте да се распрашува мене, јас ќе повратни информации во рок од 24 часа .

Детали

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
XMTURB
Име На Модел:
K14
Frequence Опсег:
Непознат
Објектот Ширина:
20cm
Модел Година:
1991-1993
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 Ni-Fe оска
Објектот Висина:
20cm
Автомобил Производител:
Рено
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
---
Објектот Должина:
20cm
Објектот Тежина:
8kg
ТУРБО ДЕЛ БРОЈ:
53149887021/53149887011/53149707021
моторот модел :
8140.47.2590
OE БР.:
98492672, 98448617
моќност:
86/117KW
Коњски сили:
117/159HP
Тест:
ПОМИНЕ HIGH-SPEED БАЛАНСИРАЊЕ ТЕСТ
Зафатнина:
2.5 L, 2500 кзм
вид бизнис:
фабрика
Опис:
Iveco-Sofim Комерцијални
Место на Потекло:
Liaoning, Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти