.

.

New
432hz 8 и 10 чакра бела матирано кварцен кристал пеење сад за лекување

432hz 8 и 10 чакра бела матирано кварцен кристал пеење сад за лекување

DEN 4104.00
DEN 4320.00

Стока
Достапно.

На чинии емитираат моќен,чиста резонанца. 432hz 8" и 10" чакра бела матирано кварцен кристал пеење сад за лекување направени од 99.
Се чувствуваат слободни да контакт со мене
Напомена :
Товарни не ги вклучува царинење такса. Силно и долго звук
Будистичките Пеење на Сад,Кварцен Кристал Пеење Сад имаат истиот ефект со Тибет пеење на сад ,но звучи поубаво од метал пеење на сад ,и звучни долга и силна .
Плаќање Настава
Плаќање : T/T,Paypal,Сигурна исплата,Western Union,Alipay.
Бојата е разни(вклучувајќи матирано,јасно,природата боја и ние може да се печати вашето лого за пеење сад и пакет.99% Најчиста Кварцен песок .99% чист мелени кварц и се загрева на околу 4000 степени во центрифугални мувла.дрвени случај
5.Најчиста Кварцен кристал 99.пена материјал
3.
Големина
6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 18 20 22 24
Теренот
C D E F G A B C# Д# Д# F# G# О# B#
Charka
Корен, Сакрална, Соларни Plexus, Срцето, Грлото, Трето Око, Круна
Answer : ___________________________ Note : 1 инч=25.Поголеми чинии се многу повеќе одек со тонот бавни повеќе,едноставно поради големината и количината на кристал. Кристал пеење сад со силна frequence ,широко се користи за терапија ,преку чакра да се справи болни од телото ,може да им помогне на луѓето медитација медитација, го очистат умот, ослободување притисок и така натаму .Еден ќе имате чувство од кои еден е енергетски центри или центри.Јасно чинии,малку се поскапи,се повеќе лесно достапни во помали димензии.

Детали

боја:
Забелешка 3rdEye Чакра, D Забелешка Сакрална Чакра, В Забелешка Корен Чакра, G Забелешка Грлото Чакра, F Забелешка Срцето Чакра, E Забелешка Соларни Plexus, Б Забелешка Круната Чакра
Бренд Име:
Магнетно
Број На Модел На:
Бела чинија-014
Име на производ:
Кварцен Кристал Пеење На Сад
Материјал:
чиста кварцен кристал
Достапни големина:
10 Инчи
На Располагање На Ѕвонење:
CDEFGAB ,C#Д#Д#F#G#О#B#
Фреквенција:
432hz
чакра:
7 чакра
додаток:
гума О-прстен и велур стап
боја:
7 чакра и 7 на ѕвонење
Свеж

Избор на клиенти