.

.

New
10W QuanSheng TG-K10AT Воки Токи сса 10 километри TG K10AT радио comunicador 10 км UHF400-470MHz Факултативна VHF Бенд двонасочна Радио 4000mAh

10W QuanSheng TG-K10AT Воки Токи сса 10 километри TG K10AT радио comunicador 10 км UHF400-470MHz Факултативна VHF Бенд двонасочна

DEN 3064.00
DEN 3225.60

Стока
Достапно.


М ain карактеристики :
01. Outpower : 10 W
02. Усвојување на најновите полимер Li-ion батерија
03. Усвојување на увезени КОМПЈУТЕР материјал во случај да се направи солидна abradable
04. 350 часа' супер-долго време на чекање
05. CTCSS/DCS
06. Гласовен потсетник ( Кинески и англиски јазик )
07. Висока или Ниска моќност прилагодите
08. Squelch ниво прилагодите
09. Широк/Тесен опсег
10. Jacklight
11. PC програмабилни
12. Мулти-функција за Скенирање
13. Time-out-тајмер
14. Нисконапонски аларм
15. DTMF PTT-ID
16. 1750 Hz call tone
17. Опашката на ѕвонење Елиминација
18. Роџер
19. Канал чекор 5k/10k/12.5 к/25k
20. Истата фреквенција / различни фреквенција
21. Иницијализација
Општи
Фреквентен Опсег
VHF : 136~174 MHz ИЛИ UHF : 400~470 MHz Канал 100 Канал Проред 5/6.25/10/25 /12.5 KHz Оперативен Напон 7.2 V Антена Отпорност 50Ω Оперативни Температурата од -25°c~+65°c Фреквенција Стабилност ±2.5 ппм Приемник Излезна Моќност 10 W Модулација 16 KΦF3 E/11 KΦF3 E Максималното Отстапување ≤5.0 KHz/≤2.5 KHz(W/N) Модулација Нарушување ≤5% Аудио Нарушување ≤5% Предавателот Чувствителност ≤0.25/0.28 µV во непосредна близина Канал на Селективност ≥70d B/≥50d B Intermodulation ≥60d B Лажни Одговор Одбивање ≥70d B S/N >-45/>-40d B Оценет Аудио Излезна Моќност 1 W
Номинална Аудио Нарушување
≤5%
На ccessories 1×TG-K10 AT UHF 10 W Радио 1× 4000m Ah Li-ion Батерија Pack 1× Полнач 1× Спојувалка за Каиш 1× Рака на Рака 1× SMA-F Антена 1× Упатството за Корисникот

Детали

Приклучокот стандард:
Кинески Евра, Британски, Американски
Бренд Име:
KSUN
Број На Модел На:
TG-K10AT
Фреквентен Опсег:
VHF
Is_Display:
Yes
Тип:
Двонасочна Радио
Разговор Опсег:
5-сса 10 километри
Димензии:
138mm*62mm*37mm ( без антенски )
Воки Токи Тип:
Преносни
Складирање Канал:
100
Материјал:
Пластични
Максимален Домет:
5км-сса 10 километри
Напон:
DC 7.2V
Нето тежина:
250g
боја:
Црна
Излезна моќност:
10W
Капацитетот На Батеријата:
4000mah
Тип На Батерија:
Li-Ion
Свеж

Избор на клиенти