.

.

New
Елегантен женски стил рака string на чиста рачно ткаење зелена бамбус стил хривнија шарм женски стил

Елегантен женски стил рака string на чиста рачно ткаење зелена бамбус стил хривнија шарм женски стил

DEN 1261.00
DEN 1483.20

Стока
Достапно.

Најчестите кои се на пазарот на Индија направени во dongling, зелен камен. Различни бои на dongling жад, минерали и трага елементи се исто така различни, често носат за да може ефективно да го дополни недостатокот на траги на елементи и минерали во човечкото тело, да го зајакне имунитетот, физички фитнес, убавина, за да се подигне боја ефект.
s Dongling jade статуа со зелени, зелената ја претставува жив виталност и просперитетна виталност, долго носат dongling, жад украси, се задржи добро расположение, и енергични виталност. Се карактеризира како еден вид на природни кристали, jade не само што може да се користи како украси и својата единствена улога. Dongling, што е далеку помалку отколку за својствата на jadeite жад, но со зелени на врвот одделение во многу бои, па така позната како сестра на жад камен.
Името на стока;; Ms шарм хривнија подарок даваат најдобри чиста природна jade dongling
Конфигурација Големина;;16mm* вкупно 12 монистра
Стоки потекло;;Кина
материјал квалитет;;Dongling jade
производот цел;;Подароци, одмор подароци, и да се испрати до омилен луѓе
За да се адаптираат на толпата;;женски
Малку знаење
Dongling jade главно се состои од кварц, кварц, првично е чиста бела, но dongling jade во процесот на формирање во други трага елементи и минерали, формираат различни бои како што се црвена, сина, зелена. Производство на dongling камен земја во светот, главно, Индија, нејзините зелени сорти имаат "Индиски jade".

Детали

Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Моден
Стил:
Симпатична/Романтичен
Нараквици Тип:
Влакно Нараквици
Пол:
Жените
Обликотшема:
Геометриски
Синџир Тип:
Beaded Хривнија
Поставување Тип:
Никој
Затворач Тип:
Скриени-безбедност-затворач
Компатибилност:
Сите Компатибилен
Метали Тип:
Никој
Број На Модел На:
10259
Функција:
Имајќи го во добро здравје
Материјал:
Jade
Име на производ:
Чиста природна dongling jade хривнија
Конфигурација Големина:
16mm* вкупно 12 монистра
Стоки потекло:
Кина
За да се адаптираат на толпата:
Женски
намена на производот :
Подароци, одмор подароци, и да се испрати до омилен луѓе
материјал квалитет:
Dongling jade
Стил:
Романтични
Свеж

Избор на клиенти