.

.

New
DC-TSB04 дијамант 7 инчен 180mm сува или влажна сечење нож за гранит,мермер и Инженерните камен.

DC-TSB04 дијамант 7 инчен 180mm сува или влажна сечење нож за гранит,мермер и Инженерните камен.

DEN 1151.52

Стока
Достапно.


7 инчен 180mm дијамант сува сечење нож
1. Опис На Производот :
Предмет БР. : DC-TSB04
Достапни во 7"
Дијаметар : 180mm (7")
Сегмент Висина : 8mm*2.4 mm
Арбор : 22.23 mm
Примена : Гранит
Сува и влажна употреба, подобри перформанси со вода
Континуирано rim овозможува сечење на меки.
Турбо сегмент за прашина отстранување и брзо расте.
Со заштитна забите, да се спречи undercutting.
За агол мелница, кружни пили, навивам покажувачот,итн.
Компанијата Информации
Diamant Cut & Абразивни CO.,ДОО, е основана во 1998 година во Дијамант Алатки и Абразивни индустрија.
Нашите главни производи се дијамант сегменти, видов ножеви, жица пили,дијамант абразивни, флексибилни дијамант полирање подлога, кат полирање влошки, купот на тркала, профилирање тркала, CNC-профилирање тркала, вежба битови, прст рутер битови, четки, абразивни блокови и electroplated tools, со различни спецификации. Сите овие производи имаат постигнато меѓународно напреден стандард и се широко се користи за сечење, брусење или полирање гранит, мермер, бетон, асфалт, огноотпорни, порцелан и стакло. Сите наши производи се под строга контрола на квалитетот.

Детали

Надворешниот Дијаметар:
7 инчен
Големина:
7(180mm)
По завршувањето:
Бела
Број на Компјутери:
1 Компјутер
DIY Материјали:
Електрични
Сечилото Тип:
Кружни Пили Ножеви
Бренд Име:
casaverde
is_customized:
Yes
Сечилото Материјал:
дијамант
Број На Модел На:
DC-TSB04
сегмент heignt:
8мм
Арбор:
7/8(22.23 mm)
Големина:
180mm
Име:
дијамант сечење нож
Сечилото Материјал:
кружни пили сечилото
Примена:
сува или влажна сечење за гранит
Свеж

Избор на клиенти