.

.

New
JeaTone 7 Инчен HD Видео DoorPhone Врата екран на Допир Панел Следи 2v2 Doorman камера Со IR Ноќ Водоотпорен Функција

JeaTone 7 Инчен HD Видео DoorPhone Врата екран на Допир Панел Следи 2v2 Doorman камера Со IR Ноќ Водоотпорен Функција

DEN 11201.00
DEN 20002.56

Стока
Достапно.

Во Моментов. Ако SD-Картичката не се Применува, Ќе Следи Само Снимете Слика.7 MM HD Pinhole Леќа
Ноќ Визија
ИНФРАЦРВЕНАТА Светлина, 3pcs IR Led диоди
Електронски Кодот
Поддршка
Потрошувачка На Енергија
200m A Max. Тоа Може Да Се Заштити Вашиот Дом И Имот Во Сите Аспекти.
Прилагодете Го Заклучите Време, Компатибилен Со Сите Електронски Заклучување (Не Се Вклучени)
Поддршка за Да се Поврзете Задоцнување Функција на Електронско Заклучување На Овој Систем. Ако Ви Треба За Да Се Поврзете Друг Систем ,Ве Молиме Контактирајте Со Нас За Техничка Поддршка Пред Да Го Купат. IP65 Водоотпорен, Анти-ветер Дизајн
Надворешната Камера Е Опремена Со Гумена Заптивка Прстен, Не Постои Начин Да Излегуваат Во Јавноста.
Модерен Изглед
♦1200 TVL Камера
♦3pcs 940 Нанометри IR Led диоди За Ноќно гледање
♦Прилагодливи Спогодба За Јачина На
♦Dual-начин Спогодба
♦IR Сензор, Вклучи/исклучи IR Led диоди Автоматски
♦Лесно Да се Инсталира И DIY Инсталација
♦Рѓа-доказ Алуминиум Анти Вандалот Panel
♦IP65 Водоотпорна
Производ Спецификации-Отворено
Камера Сензор
1/3" CMOS, 1200 TVL-Линија Висока Резолуција
Леќа
3. Со Оваа Функција, Само Треба Да Притиснете На Копчето За Отклучување На Монитор. Кога SD-Картичката Е Fulled, Најрано Снимениот Видео Ќе Биде Избришана Автоматски. Dual-начин Спогодба, Јавете се Префрлувате Меѓу Монитори
Овој Објект Е Hands-free И Достапни За Dual-начин на Комуникација. Поддршка за Електронско Заклучување, Аналогни Камера, ПИР (Не се Вклучени)
Нашата 7" Видео Вратата на Телефонот, Прилагодете ги Поддржува Поврзување Со ПИР Детектор, Аналогни на Камерата И Електронски Заклучување. Поддржува Комуникација Меѓу Затворен Следи И Отворено Камера, Но, Исто Така, Поддржува Комуникација Меѓу Набљудува И Следи. Поддршка Прилагодување На Времето Помеѓу Заклучување И Отклучување.

Детали

Сензор Големина(Инчен):
1/3
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Комплет За Конфигурација:
Две toTwo Видео Doorphone
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Технологија:
Аналогни
Бренд Име:
JeaTone
Врата:
Yes
Големина:
7 Inch Video Intercom System
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Материјал:
Wrie Цртање Акрилик Случај
Екран Тип:
боја
моќност:
Надворешна сила DC12V
Водоотпорен:
Yes
Број На Модел На:
P203B2M707W2
Резолуција:
1200TVL
Агол На Гледање (°):
68
Камерата:
боја
Контрола На Пристап:
Отклучување на електронски кодот
Зона За Внесување:
ПИР И Камера Поддржано (Не се Вклучени)
моќност:
400mA max.
Видео Јазици:
Англиски, Руски, Француски, Арапски, Шпански,Јапонски
Спогодба режим:
Hands-free двојна комуникација
меморија:
86 слики, поддршка max.32G SD картичка
Разговор Времетраење :
120s
Резолуција:
800(H)*3(RGB)*480(V), 3.7 MM HD Pinhole Леќа
јачина:
Прилагодливи Ден/Ноќ
Поддршка:
2 повик панел + 4 затворен монитор+ 2 Аналогни камера & 2 ПИР
Извор На Енергија:
надворешна врата, преку затворен следење
Водоотпорен:
IP65 Алуминиумски Панел
камера сензор:
1/3CMOS, 1200TVL
Свеж

Избор на клиенти