.

.

New
YobangSecurity домашно Видео Врата Телефон Doorphones 7Inch Боја Следи Видео Спогодба Систем Rfid Видео Врата За 12 Апартмани

YobangSecurity домашно Видео Врата Телефон Doorphones 7Inch Боја Следи Видео Спогодба Систем Rfid Видео Врата За 12 Апартмани

DEN 43630.00
DEN 47424.00

Стока
Достапно.


Оваа 2-начин на комуникација е ефтин и ефективен начин да се зборува со странец на вратата, без всушност да отворање на вратата.
Функција :
На TFT 7 инчен дигитални боја LCD екран за следење. Мода и убав дизајн,кој исто така може да се користи за декорација на вашиот дом по дом.
Инсталација : Површинска монтажа. Така можете да видите кој е надвор, а Потоа можете да притиснете на одговор копче на мониторот да се зборува со луѓе надвор, го отклучите кодот и притиснете го копчето за одговор копчето повторно за да се стави крај на конверзија. 7 Инчен LCD екран притиснете копче на екранот,вратата одговарање, мониторинг и отклучување, двоен начин спогодба за Исклучување на вратата спогодба со врата dell колекции. 700 TVL CMOS IR ноќ визија висока резолуција вратата следење на камера, лесно да го инсталирате,жичана конекција стабилност за домашни системи за безбедност.
Излез : 15 V DC/1500m A.
Осветленоста, Chroma и Јачината на звукот прилагодливи.
Затворен Следи :
Дисплеј : 7 инчен TFT LCD екран (16 : 9 dispaly).Волумен, осветленоста и контрастот се прилагодливи.6 cm (L x W x H).
Вграден микрофон и звучник
Адаптер : Од Монитор, DC15 V.
Агол на гледање : (U/D/L/R, диплома) : 60/35/70/70.Можете да видите и слушнете пред си на врата.
Камера : 1/3 Боја CMOS Камера.46 Kg
Отворено камера :
Камерата резолуција : 700 Lines.
Случај : Алуминиумски материјал, водоотпорна.
На дланка-бесплатни спогодба munication.

Детали

боја:
Црна
Број На Модел На:
V70D25301V12
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Сензор Големина(Инчен):
1/4
Бренд Име:
Yobang Безбедност
моќност:
110V-240V
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Технологија:
Дигитални
Зона За Внесување:
Никој
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Агол На Гледање (°):
92
Врата:
Yes
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Комплет За Конфигурација:
Еден до Дванаесет Видео Doorphone
Екран Тип:
боја
Водоотпорен:
Yes
Материјал:
ABS
Големина:
7 inch
моќност:
240v
Резолуција:
700TVL
Камерата:
боја
Контрола На Пристап:
Yes
Свеж

Избор на клиенти