.

.

New
24Тибет Свила Вез уметност thangka sakyamuni Медицина статуата на Буда Tangka семејство ѕид украсени на mural

24Тибет Свила Вез уметност thangka sakyamuni Медицина статуата на Буда Tangka семејство ѕид украсени на mural

DEN 411.00
DEN 527.52

Стока
Достапно.


Големина
Висина 24 инчи Долго 16 инчен
Висина 60 cm Долги 40 см
Тежина 0.3 КГвклучени тежината на материјали за пакување
Материјали од свила платно
Состојба Добра состојба
Потекло Кина

Детали

Шаблон Тип:
Портрет
Материјал:
Свила
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Стил:
Југоисточна Азија
Платно Пакување Метод:
Укината
Вез Метод:
Целосна Везови
Свеж

Избор на клиенти