.

.

New
Бесплатен Превозот 1/2 Висок Притисок Електромагнетниот Вентил Висока Температура 5404-04 PTFE DC12V,D24V,AC110V или AC220V

Бесплатен Превозот 1/2 Висок Притисок Електромагнетниот Вентил Висока Температура 5404-04 PTFE DC12V,D24V,AC110V или AC220V

DEN 1632.00

Стока
Достапно.


Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи. Сите наши производи се 100% сосема нов во производителот на пакувањето.
Код Опција
Тема Опција : G и NPT
Стандарден Напон Опција : DC12 V,DC24 V,AC110 V,AC220 V
Материјал Опција : Месинг
Нафта Печат Опција : PTFE
Модел
5404-04
5404-06
5404-08
Работниот Медиум
Воздух, Вода, Нафта,Гас
Движење Шема
Водич Тип
Тип
Нормално Блиску Тип
Начин
2/2
Отворот на проток
12mm
20mm
25mm
KV Вредност
2.0
5.0
10.0
Заеднички Цевка Создаден
G1/2
G3/4
G1
Работен Притисок(Bar)
Гас : 1~35
Течност : 1~25
Гас : 1~30
Течност : 1~25
Гас : 1~30
Течност : 1~25
Max. Притисок Отпор
50kgf/cm2
45kgf/cm2
Напон Спектар
10%нагоре и надолу
Работа Темп Опсег
-5~+120'C степен
Изолација & Заштита Класа
С Класа IP65
Потрошувачка На Енергија
AV : 5.5 VA DC : 9 W
Материјал на Телото
Дувачкиот
Материјал на нафта печат
PTFE
МОДЕЛ
СОЗДАДЕН(mm)
ПРИСТАНИШТЕ
А
Б
C
L
J
5404-04
12
G1/2"
83
95.5
32
65
27
5404-06
20
G3/4"
93
109
60
100
32
5404-08
25
G1"
99.5
119
70
115
40
Опис : Две позиција, две начин, нормално блиску прекинувач, магнетни електромагнетниот вода вентил. Треба да бидат инсталирани во хоризонтална цевка задржи нагоре. Користи за контрола на автоматски на течност и гас во гасовод

Детали

Спецификација:
1/2, 1/8, 1/4
Напон:
AC110V, AC220V, DC12V, DC24V, AC24V
Температура на Медиумите:
висока температура
Порт Големина:
1/2
Тема Тип:
G
Медиуми:
Вода
Број На Модел На:
5404-04
Материјал:
Дувачкиот
Бренд Име:
NYPF
Притисок:
Висок Притисок
моќност:
Електромагнетниот
Структура:
Контрола
Actuator Режим:
Без Прирачник И Упатство
Standard or Nonstandard:
Стандард
Стандарден Напон:
12V,24V,110V,220V
печат:
PTFE
Материјал:
Дувачкиот
Серпентина:
DIN43650A
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти