.

.

New
102 пара/многу бергамот ароматерапијата природни beewax индискиот уво конус со CE одобрување без гори чад за уво candling

102 пара/многу бергамот ароматерапијата природни beewax индискиот уво конус со CE одобрување без гори чад за уво candling

DEN 4032.00
DEN 5040.00

Стока
Достапно.

Вие може да сакате да се
има некои нежни музиката пуштена во позадина.
Свеќи се уште се направи денес на основа на старите, традиционални формула потекло од античките Индијанци.
6) Отстранување на свеќа од вашето уво, откако пламен ќе стигне до линијата за означување
Изгаснат свеќа во чаша со вода и се отсече изгорени дел
Напомена :
Повеќе количество ќе им помогне на поевтини превозот цена !
Ако сакате да нарачате во голема количина,ве молиме контактирајте со нас или ни остави порака за да се добие точно превозот цена!
ние ќе одговор во рок од 24 часа обично !.
Како Да Се Употреба На Уво Свеќи
1) да се Подготви вашата област
Осигурете се дека просторијата е draughtfree, температурата треба да биде амбиент и осветлување мека.
Автентични Труба Уво Свеќа со CE Гаранција за Квалитет Без Гори Чад !
Традиционално Рачно Изработени
Високо квалитетни уметнички дела
100% Чиста beewax 100% Чисто етерично масло
Природен памук, без пестициди остатоци
Приближната горење time : 15-18mins/пар
Со заштитен диск Горење чад слободни за ултра релаксација
Кратка Историја на Уво Свеќи
Ова е древна и природна терапија со преданието од страна на многу цивилизации.
4) Место на свеќа нежно во надворешниот отворањето на уво
Увото свеќа е опремено со мала утеха слушалка, која се става нежно во надворешниот отворање на уво за да
осигурете се дека имате добра печат помеѓу уво отворање и на крајот на свеќа.

Детали

Тип На Објект:
Уво Заштита
Материјал:
beewax и памук
Број На Модел На:
001
Големина:
23*0.68 cm
Труба уво свеќа:
чиста beewax
Мирис:
Бергамот
Со филтер:
со уво приклучок
Заштитен диск:
на располагање
Големина:
0.68~ 1,5 см
Должина:
23 cm
Пакет:
1 пар во пластична блистер
Една кутија:
51pairs
Сертификат за квалитет:
CE
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти