.

.

New
Висок слабеењето (звук блокирање) ги отстранува вознемирувачки звуци. Брендирани earplugs. Совршена смиреност спиење средина бесплатен превозот

Висок слабеењето (звук блокирање) ги отстранува вознемирувачки звуци. Брендирани earplugs. Совршена смиреност спиење средина

DEN 846.24

Стока
Достапно.

X-ембос во задниот дел, исто така го прави лесно да се отстрани. Тоа е реверзибилна, па ако намалување на температурата и влажноста на воздухот, експанзија време ќе се зголеми повторно.
Едно "правило на палец", сепак, е следново :
– дека просечната жена има помали уво канали од обичниот човек
– дека децата & младите обично имаат помали уво канали кои возрасни
– кои лево и право ушниот канал во секој човек нормално се разликува многу малку во големина
Дали вашите earplugs содржи какви било штетни материи?
Не, ние го избере нашиот материјали внимателно и не користете било какви материјали кои се наведени како штетни, или потенцијално штетни, да здравјето и животната средина според правилата на ЕУ & законодавство. Дали вашите earplugs содржат "Latex"?
Не, ниту еден од нашите earplugs содржат "Latex" (природен каучук), Може да "за еднократна употреба earplugs" се користи само еднаш?
Расположливиот earplugs најчесто се направени од материјал кој е недостоен за да бидат чисти. Совршен за да се создаде мирна спиење средина.
Пена earplugs
Earplugs кои се вметнуваат погрешно не го блокира звучи како тие треба да
Уверете се дека сте го користите Swed Safe е пена earplugs правилно. Фитинг, печат, и следствено на тоа, на намалување и се разбира удобност, затоа може да се разликуваат во голема мера од една индивидуа на друга. На слабеењето не зависи само од производот, но за тоа како ќе ја внесете тоа и дали го користат правото големина, како и.
Како знаеш кој earplug има најмногу слабеењето или помалку?
Можете да добиете на наведување на SNR вредност кои се наведени за секој производ е пакување. Вметнување на компримиран приклучок во ушниот канал. Се тркалаат надолу пена приклучок во браздата-слободен цилиндар.

Детали

Тип На Објект:
Уво Заштита
Материјал:
пена
Број На Модел На:
Дискретен
Бренд Име:
NEWWAVE
Големина:
10 pairs
Свеж

Избор на клиенти