.

.

New
Q15751 WBTUO LT304-НС Десктоп PCI-E да M. 2 (NGFF) / SATA 3.0 Трансфер Картичка

Q15751 WBTUO LT304-НС Десктоп PCI-E да M. 2 (NGFF) / SATA 3.0 Трансфер Картичка

DEN 378.00
DEN 415.68

Стока
Достапно.


WBTUO LT304-НС Десктоп PCI-E да M. 2 (NGFF) / SATA 3.0 Трансфер Картичка
LT304-НС се конвертира копче Б NGFF SSD интерфејс и sata 3.0 интерфејс преку PCIe, погоден за повикување Б ngff SSD дискови и SATA сериски механички хард диск или CD-ROM-от.
Карактеристики на производот :
За подобрување на вкупните перформанси на систем со мал капацитет високи перформанси SATA М. 2 цврста состојба хард диск и ниска цена и со висок капацитет механички хард диск
Максималната пренос стапка е 6 Gbps
Поддршка порта мултипликација
Поддршка топла swap
Компатибилен со SATAI, SATAII, III SATA хард диск
Поддршка NCQ
6.0 Gbps* III максимален пренос стапка на SATA
М. 2 Спецификација Ревизија 0.9
Serial ATA спецификација 3.2
Поддржува NGFF (М 2) картичка димензии : 22 х 30, 22 x 42, 22 x 60, 22 x 80
Поддржува Б (М 2) копче NGFF тип
Answer : ___________________________ Note : поддршка за M. 2 (NGFF) SATA цврста состојба хард диск
Ефикасноста е главно е детерминиран од големината на IC и капацитетот на М. 2 (NGFF) цврста состојба хард диск.
Интерфејс тип :
1 x PCI Express 2.0
SATA
Б (NGFF) копчето М. 2
Општи Бренд WBTUO Модел LT304-НС Количество 1 Piece Боја Црвена Материјал Влакна + бакар Други Карактеристики Поддржува Систем (Win xp , Win 2000 , Победи 2008 Година , Победи vista , Win7 32 , Win7 64 , Win8 32 , Win8 64 Пакување Листа 1x PCI-E Експанзија картичка

Детали

Број На Модел На:
LA31-12C
Пристаништа:
1
Бренд Име:
WBTUO
Стандард:
USB 3.0
Пакет:
No
Funtion:
Никој
Интерфејс Тип:
sata3.0
Производи Статус:
Акции
Свеж

Избор на клиенти