.

.

New
0-9999mm Преносни Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор MFD500B

0-9999mm Преносни Дигитални Ултразвучно Пропустот Детектор MFD500B

DEN 146664.00
DEN 162960.00

Стока
Достапно.

Инструмент Карактеристики Портата Аларм Портата позиција, портата ширина и портата на висина може да бидат прилагодливи на волја. Ниска моќност дизајн со голем капацитет и високи перформанси литиум батерија модул, тоа може да биде долг режим за неколку месеци. Тоа може да се користи во Лабораторијата, како и во областа на инженерството претставки.
Резолуција на екранот (320×240 пиксели) целосно дигитален TFT LCD Слепи Област 5 MM Пропустот Големината Автоматско пропустот големината користите AVG/AVG или DAC, брзина известување на дефект прифаќање или отфрлање Заварување Слика Функција Заварување Слика функција може да биде овозможено кога откривање на заварување делови користење агол трансдуцерот Авто-Автоматска Калибрација калибрација на трансдуцерот нула форумот и/или материјал брзина Меморија биде во можност да ги чуваат, да се потсетиме на Еден-Скенирање модели и инструмент settings Пропустот Лоцирање во Живо на екранот Звук-пат, Проекција (површината на растојание), Длабочина, Амплитудата Дефект Квантификација директно се прикаже резултатот со дб единица Дефект карактеризација пресмета еквивалентна големина на пропустот лесно и брзо да се олесни одлуката на artificia Криви Површината Корекција користи за да се измери на површината дистанца и длабочина на дефект на криви површината DAC/AVG Y AWS D1. Ве молиме имајте на инструмент во суви и чисти место 4. Складирање содржината вклучени канал параметри, бранови на слики и видео датотеки. 5 : Оперативен Метод и Вниманието Едноставна Операција Начин : 1. Направи AVG крива (директно сонда), DAC крива (агол сонда) 6.Product Overview врз Основа на ултразвучно принцип, дигитални ултразвучно пропустот детектор MFD500 B со 320*240 TFT LCD, тоа може да тестира, да се ориентираат, да оценуваат и да се дијагностицира со помош на различни недостатоци како што се попуштат, сало, воздух дупка во работното парче е за внатрешни работи брзо и прецизно, без никаква уништување. Изберете ја функцијата за поставување 7. Батеријата Модул голем капацитет литиум батерија модул е лесно да се состави и да се расклопуваат. Неговото континуирано работно време е повеќе од 10 часа.

Детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
MFD500B
Бренд Име:
MiTeCH
Материјал Брзина :
(1000~ 9999) m / s
Мерен Опсег:
(0 ~9999) mm во челик
Температурата На Работа:
-10C да 50C
Релативната Влажност:
(20 ~ 95)% RH
пропусниот опсег:
0.2 до 20MHz автоматско појавување според истрагата фреквенција
Тип:
Ултразвучно Пропустот Детектор
Земја на потекло:
CN
Напојување :
DC 9V
Резолуција:
> 40dB (5P14)
Свеж

Избор на клиенти