.

.

New
20W LED Соларна Енергија уличното осветлување, 40W Соларен Панел 18AH Батеријата Сите Во Едно, Соларни Сензор за Светлина, Интегриран Соларен Отворено Осветлување

20W LED Соларна Енергија уличното осветлување, 40W Соларен Панел 18AH Батеријата Сите Во Едно, Соларни Сензор за Светлина, Интегриран

DEN 16843.20

Стока
Достапно.


20 W LED Соларна Енергија уличното осветлување, 40 W Соларен Панел 18 AH Батеријата Сите Во Едно, Соларни Сензор за Светлина, Интегриран Соларен Отворено Осветлување
Дел 1 За Сите Во Еден Интегриран ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина
Краток вовед
Нашите интегриран соларен улица светлина која ги интегрира зелена енергија делови соларен панел, LED светилка и литиум батерија во еден производ, се со човечката интелигенција индукција систем за да се здобијат со решение на ниска потрошувачка на енергија, долго време, високо-светлост и бесплатно одржување. Инсталацијата е многу удобен, користете железо пол, дрво пол, бамбус пол, пластични пол, ѕид, итн ќе биде никаков проблем, тоа ќе може да го намали многу од трошоците.
Предности на Сите Во Еден Интегриран ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина
1, Нема линија на напон, trenching, или премерување
2, Нема испади
3, резервната Батерија за дожд или врнежливи денови
4, Дистрибуирани светло и енергија - ниту еден единствен момент на слабост за зголемена безбедност
5, Лесно да го инсталирате, со брзи поврзете приклучоци - помалку од 1 час
6, Нема закажана за одржување, за период до пет години
7, Нема трошоци за замена на бетон, асфалт или пејсажи
8, Нема трошоци за трансформатори или метри за да се додаде за електрична услуга
9, се Квалификуваат за заштеди од разни државни и федерални даноци и incentiveses
10, Без месечни сметки за електрична
11, Контролирани полнење да се продолжи батеријата услуга живот
12, Долг живот PV модули со повеќе од 25 години на електрична енергија капацитет
13, Еколошки - 100% напојува од страна на сонцето, соларни панели намалување на фосилни горива потрошувачка, елиминирање на загадувањето на
14, автономни решение - Светлина за вклучување/исклучување на контролирани од страна на автоматско бел ден уреди со покажувач или час претходно, не се работи или трошоците за одржување
15, Подобро светло извор - LED светла функција кул бела светлина, без треперење и повисока осветленост од натриум светла
16, Безбедно 12 volt/24 volt коло, постои ризик од електричен шок
Карактеристика на Сите Во Еден Интегриран ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина
1.

Детали

Тип На Објект:
Уличните Светилки
Карактеристики:
Автоматскиот Сензор, Интегриран Дизајн, Sunpower Соларен Панел, LED Чип Бренд
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
една година
сертификација:
CCC,CE,RoHS,ССА
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Стил:
Модерна
База Тип:
Оптоварување
Напон:
12V
Е Светилки Вклучени:
Yes
Извор На Енергија:
Сончевиот
Заштита Ниво:
IP65
Број На Модел На:
СС-LD-605-20W
Соларен Панел:
18V 40W (sunpower соларни ќелии)
Батеријата:
литиум батерија(12.8 V/18AH)
LED Светилка(без сензор) :
20W Epistar
агол на гледање:
120°
Време за полнење:
7 часа
Испуштање време:
целосна моќ
монтажа висина:
5-6meter
просторот помеѓу светлината:
18-20meter
Светилки материјал на главниот:
Алуминиум Легура
Производ големина:
920*330*140mm
Свеж

Избор на клиенти