.

.

New
Специјални Облека Диплома за Облека Trencher Капа Училиште Носат Академски Фустан Колеџ Дипломирањето Облека & Облека

Специјални Облека Диплома за Облека Trencher Капа Училиште Носат Академски Фустан Колеџ Дипломирањето Облека & Облека

DEN 1286.00
DEN 1608.00

Стока
Достапно.

39 инчи )
Ознака Големина е Азија големина , ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен единицата за избор на правото големина . Pls прифати грешка околу 2-3cm (Околу 1 Инч )
ПС : ако имате малку масти , pls изберете поголема големина . Ќе контакт со вас .
Како различни мерни методи .
содржи : грб +шапка
Топло Prompt
Ова е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .
На соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали
.
Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,
Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !
Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експрес
Ве молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на време
ако пратката може да се ' t пристигнат на време .
Ако не го направите тоа ние не презема никаква одговорност
За било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!
Големина на Табела (Азија Големина )/Единица (CM)
Големина(cm)/Етикетата
Се препорачува висина
S
165 или помалку
М
166-175
L
176-189
XL
190
Answer : ___________________________ Note : (единица : cm 1cm = 0.

Детали

Големина:
S, M, L, XL
Употреба:
Училишни Униформи
Ткаенина Тип:
Worsted
Пол:
Жените
Бренд Име:
Daxico
Материјал:
Полиестер,Памук
Тип На Објект:
академски фустан
Број На Модел На:
a071
Применливи пол:
жени / мажи
боја:
Црвена, жолта , зелена,бела , Сива, розова
Големина:
S/M/L/XL
Погодна прилика:
Додипломски студии
Свеж

Избор на клиенти