.

.

New
CNSPEED LCD Дисплеј EVC Електронски Вентил за да се Зголеми Контролер без лого YC100177

CNSPEED LCD Дисплеј EVC Електронски Вентил за да се Зголеми Контролер без лого YC100177

DEN 8122.00
DEN 9024.00

Стока
Достапно.


LCD Дисплеј EVC Електронски Вентил за да се Зголеми Контролер без лого
Опсег : -30 INGH - +30 PSI
Екранот Модел :Дигитални
Примена : возило што има turbocharged моторот.
Оперативен Напон : 12 VDC
Карактеристики :
Целна зголеми поставување
форумот функција
врв дупка
Предупредување функција со поттик drop функција
EVC овозможува прилагодување на зголемете ја поставката од внатрешноста на возило користење на електромагнетниот вентил, ја стимулира зголеми зголеми и attains назначени се зголеми вредноста без над-снимање. Овој производ беше развиена за подобрување на моторот и беше наменета да се користи за трки во затворено коло. Подобрување на моторот може да влијаат на il и /или вода температура и притисок на маслото. За да се зачува перформансите на моторот, редовно следење на моторот услови пред возење.

Детали

Материјал:
зголемете контролер
Број На Модел На:
зголемете контролер
Бренд Име:
CNSPEED
Специјални Функции:
Електронски Зголеми Контролер
Екранот:
LCD дисплеј
Свеж

Избор на клиенти