.

.

New
НОВИ HX35 6735-81-8400 3539697 3802770 Турбо Турбополнач за KOMATSU PC200-6 PC220-6 Багер SA6D102E 5.9 L 154KW

НОВИ HX35 6735-81-8400 3539697 3802770 Турбо Турбополнач за KOMATSU PC200-6 PC220-6 Багер SA6D102E 5.9 L 154KW

DEN 12175.00
DEN 13680.00

Стока
Достапно.


Турбополнач Спецификации Турбо Модел HX35 ОЕМ БР.
6735-81-8400,6735-81-8401 Дел НЕ.
3539697,3539698,3539297,3802770 Апликација возило Komatsu PC200-6 PC220-6 Excavater Примена на моторот
KCEC CUMMINSS Дизел Мотор SAA6 D102 E-2
5.9 L 154 KW 210 HP Бруто тежина(KG) 13kg Пакет големина(CM) 26*22*26 Забелешка 1 Масло за подмачкување само Забелешка 2

Детали

EuroTurbo 335T-Година:
1990 година
Поставување на Возило:
ПРЕД
Осветленост Дел Број:
6735-81-8400,6735-81-8401
Објектот Ширина:
22CM
Другиот Дел Број:
Никој
Објектот Должина:
26CM
Производителот Дел Број:
3539697,3539698,3539297,3802770
Земја/Регион на Производство:
Кина
Материјал Тип:
Железо
Бренд Име:
Кралот Turbo
Објектот Тежина:
13KG
Iveco Модел:
EuroTurbo 335T
Специјални Функции:
Никој
За Возило Брендови/Модел:
Iveco
Објектот Висина:
26CM
Ладење тип:
Масло за подмачкување САМО
Примена на моторот:
KCEC CUMMINS Дизел Мотор SAA6D102E-2 5.9 L 154KW
Гаранција:
12months
Апликацијата возило:
Komatsu PC220-6 Excavater
Турбо Модел :
HX35
Свеж

Избор на клиенти