.

.

New
SUNWAYFOTO DPG-2416R Tripod Главата Брзо Ослободување Плоча за dslr фото Камера Tripod Плоча Професионални Monopod Брзо Ослободување Плоча

SUNWAYFOTO DPG-2416R Tripod Главата Брзо Ослободување Плоча за dslr фото Камера Tripod Плоча Професионални Monopod Брзо Ослободување

DEN 2397.60

Стока
Достапно.

Најважната функција на овој производ е дека тоа може точно да се земе објективот оска како nodal точка кога во панорамска фотографија. Во исто време, кога во close-up фотографија, овој производ овозможува големи назад/напред менувањето на вредноста.
tripod топката главата универзална брзо ослободување монтажа плоча dslr фото заградата
. Така што може да се користи за повеќето од камерите кои се достапни на пазарот. Се интегрираат две безбедност стоп монтажа дупки на задниот дел од плочата.SUNWAYFOTO DPG-2416 R Tripod Главата Брзо Ослободување Плоча за dslr фото Камера Tripod Плоча Професионални Monopod Брзо Ослободување Плоча Модел : DPG-2416 R Ширина : 39mm Дебелина : 16mm Должина : 240mm Нето Тежина : 194g Монтажа на тема : UNC1/4" Мило должина : 64mm/76. Карактеристики на производот : Двоен dovetail. Така што може да се намали на движење на tripod и направете ја вашата снимањето ефикасно.5 mm Компатибилен со сите Arca стил стеги, Навистина Право Работи прстиња(вклучувајќи ја рачката стеги) SUNWAYFOTO DPG-2416 R Мулти-Цел Железнички, едно парче ЦПУ сечење изработени од мала тежина авиони-одделение алуминиум, дамка елоксирани површина за подобро триење и отпорен на корозија. Овој воз има подвижен запре бар точно позиција на вашата камера и повторно да ги создаде истите setup секое време. Овој дизајн овозможува многу позиции да се инсталира на шрафовите и имаат многу добра компатибилност. Така што да се зголеми на реализација на лесна панорамски пука.

Детали

Број На Модел На:
DPG-2416R
Пакет:
Yes
Бренд Име:
sunwayfoto
Материјал:
Алуминиум
is_customized:
Yes
Ширина:
39mm
Дебелина:
16mm
Должина:
240mm
Нето тежина:
194g
Монтажа Нишка:
UNC1/4
Мило Должина:
64mm/76.5 mm
Плоча Тип:
брзо ослободување плоча
Брзо Ослободување Плоча тип:
tripod плоча
Свеж

Избор на клиенти