.

.

New
Фабрика производство 5M макара,90teeth силна макара

Фабрика производство 5M макара,90teeth силна макара

DEN 7104.00

Стока
Достапно.

Појас теренот линија се идентични со појас ширина обвиткана околу макара.Во
на неутрален свиткување оска на појаси и времето појас дискови макарата теренот
се совпаѓа со централната линија на глас.
Пакување
1 BUC во поли торба или пластична кеса
На картонска кутија е basiced на големината на појас
Картон марка : ОЕМ
Ширина(mm)
16
25
32
50
75
100
Номинална оптоварување на отворањето ремени(N)
2180
3890
4760
7760
11780
14750
Максимално оптоварување на thermoweld ремени(N)
1090
1945
2380
3880
5890
7375
Кршење оптоварување на отворањето појас(N)
9480
15470
19800
32440
49650
65860
Тежина(кг/mm)
0.На теренот
заби и се мери во појас на теренот линија круг се совпаѓа со теренот линија на
(Сл. Нуди најдобра услуга во секое време, насекаде
Геометриски Односи
-
Појас и Макара Pitc h Макара теренот се мери на теренот
кругот и да е defind како лак должина
Појас на теренот ,П, е defind како растојанието помеѓу centerlines на две соседни
меѓу centerlines на две соседни макара жлебови (Сл.
На времето појас е не-лизгање механички диск појас и терминот може да се однесува на или :
Заби појас, флексибилен појас со заби украсениот кон својата внатрешна површина
Времето појас (camshaft), а заби појас користи за да се вози на camshaft(s) во рамките на моторот со внатрешно согорување
1, Модел : T10
2, Материјал : СТП
3, Карактеристики : Non-лизгање механички диск појас
4, Одговараат за : Раб-мелење машина
5, Испорака : Рок 3-15 дена(зависи од акции)
6, Работна температура : во Рамките 110 centigrade
7, Сертификација : BV/TUV/SGS/ISO9001
8, Големина : ОЕМ или ODM барање
9, MOQ : 50 PCS
10.

Детали

Standard or Nonstandard:
Nonstandard
Број На Модел На:
AT20
Тип:
времето појас
Материјал:
PU
Функција:
не-лизгање
тензија:
Моќно
Големина:
ОЕМ И ODM
Теренот:
20 mm
Употреба:
авто резервни делови, CNC машини дел,пренос на окно
кодот:
Нерѓосувачки Челик
боја:
транспарентен , слонова коска, бела
Спецификација:
со затка, блок
Свеж

Избор на клиенти