.

.

New
0.66 KV 660V 50Hz / 60Hz собирнички Тековната Трансформатор 1000/5A

0.66 KV 660V 50Hz / 60Hz собирнички Тековната Трансформатор 1000/5A

DEN 244.80

Стока
Достапно.


4 : Реле prtection уред.72/3 KV
Фреквенција :
50/60 Hz
Номинална оптоварување :
2.
Функција :
1) Безбедно. Лесно да се инсталира, porttable
2) Широк внатрешен прозорец, дозволувајќи им на стегање на голема кабли или автобус-барови
3) Широк опсег на големини за да се приспособат на сите постојни инсталации
Примена
1 : Моментална мерење, следење и заштита за електрични инсталации и опрема .0
Кратко време термичка струја :
О=60*ih
Номинална безбедност коефициент :
FS
Модел
Номинална тековна ликвидност
Оптоварување(VA) Точноста
Номинална Напон (V)
Номинална Фреквенција (Hz)
Класа : 0.5
10
720
50/60
800/5 На
10
10
720
50/60
1000/5 A
10
10
720
50/60
1200/5 A
10
15
720
50/60
1500/5 A
15
15
720
50/60
1600/5 На
15
15
720
50/60
2000/5 На
15
15
720
50/60
Линиски Цртеж
.
MSQ-85 1000/5 A тековната трансформатор.
MSQ серија на тековната трансформатор може да се примени за да се тестираат, контрола, се прикаже и да се снима работи на електрична опрема,
и да се заштити опремата од оштетување,
во AC плочки со оценет напон вредност подолу 660 V и фреквенцијата на 50 - 60 Hz.
Основно актуелни :
5 A-6000 A
Секундарна струја :
5 A 1А
Стандард одобрување :
IEC44-1, BS7626
Максимален напон :
0.5
Класа 1
MSQ-85
750/5 На
7.
2 : Тековни и моќност мерење на електрични мотори, осветлување , воздушниот компресор , греење и вентилација систем, воздух-состојба на опрема и автоматизација-систем за контрола
3 : Струја , моќност и енергија следење уред.

Детали

is_customized:
Yes
Фаза:
Еден
Употреба:
тековната
Калем Број:
Autotransformer
Серпентина Структура:
Toroidal
Број На Модел На:
MSQ-85
Свеж

Избор на клиенти