.

.

New
DC-DC 5V-30V 5A XL4015 Чекор надолу Конвертор Прилагодливи Напојување на Модулот DC 5V 12V 24V 30V Литиум Полначот Чекор Надолу Одбор

DC-DC 5V-30V 5A XL4015 Чекор надолу Конвертор Прилагодливи Напојување на Модулот DC 5V 12V 24V 30V Литиум Полначот Чекор Надолу

DEN 122.40

Стока
Достапно.


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Опис :
Модул Својства : Не-изолирани чекор надолу модул (ДОЛАР)
Исправање : Не-синхрони rectifier
Влезен напон : DC 5 V-30 V
Излезен напон : DC 0.8 V-24 V (Прилагодливи, Излез
Излезна струја : Номинална струја е 2.5,(5 A Max, Ако струја е поголем од 2.5, e Enhancement на топлина дисипација е потребно.)
Конверзија ефикасност : 90%(највисок)
Префрлување Фреквенција : 300 KHz.
Излез бран : 30m V(максимум)
Оптоварување регулатива : ±0.5%
Напон регулатива : ±2.5%
Оперативен Температура : -40° ~ +85°C
43mm*21mm*14mm(L*W*H)/1.69" * 0.83" * 0.55" прибл
Answer : ___________________________ NOTE :
Ова не може да се користи за да се засили Напон. Излезниот напон е секогаш помал од текст!

Детали

Бренд Име:
diymore
Употреба:
Електронски
Број На Модел На:
010421
is_customized:
Yes
Калем Број:
Моќ Конвертор
Серпентина Структура:
Моќ Конвертор
Фаза:
Моќ Конвертор
ОЕМ:
diymore
Свеж

Избор на клиенти