.

.

New
бесплатен превозот силиконски калап сапун ,кинески слива сапун мувла/торта мувла/чоколадо мувла

бесплатен превозот силиконски калап сапун ,кинески слива сапун мувла/торта мувла/чоколадо мувла

DEN 556.80

Стока
Достапно.

Патем ,ако вкупниот износ на производот што сте го купиле е над 180 ДОЛАРИ,ние ќе испорака на производот со ЕМС или DHL,тоа ќе биде многу брзо .
2,Кога сапун или свеќа е сушени,можете да demould тоа и да добијат убав производ .Со цел да не се оштети производ , што треба да се водат на мувла, од една страна и ги собереш на производот надвор.
Функција :
1,Еко-пријателски помек силикони
2,Долг живот (300~500 пати повеќе)
3, висока температура отпор (-40~240 centigrade)
4,помек,лесно да се demould&операција
5,Разни апликација
Спецификација :
Материјал : храна одделение течни силиконска гума.
Политика за наплата :
Ние се обезбеди 100% Гаранција на сите производи што се продаваат. потоа се фрлаат ги во калап.Pls ве молиме обидете се да се спреј некои ослободување агент(сапун вода ,вазелин,растително масло) во калап пред да се прелива течен сапун.
Почитувани купувачи ,ви благодариме за вашата посета во мојата продавница ,јас сум многу го ценат и да изберат да купат стоки во мојата продавница.
Тежина : 200g
Големина на : 85*85*35 мм
Боја : автоматски
Примена :
Тоа може да се користи за да се направи рачно изработени сапун , свеќа,чоколадо ,колачи,бонбони,фондан scraft,и смола занаети,и така натаму. Се надевам дека ќе имаат убав шопинг тука. Значи , ние не препорачуваме да го користите сапун/свеќа мувла да се направи храна, занаети .Бидејќи мувла е 3 D мувла , површината е комплицирано, со цел да се прелива течноста материјал во насекаде во калапот , pls се прелива течноста материјал од oneside на мувла , не се прелива од централната.

Детали

Тип:
Торта Алатки
Бренд Име:
голема мувла
Број На Модел На:
GS230
сертификација:
ФДУ,LFGB,SGS
Материјал:
Силиконска Гума
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,
is_customized:
Yes
Сертификат:
SGS/ФДУ
Свеж

Избор на клиенти