.

.

New
c3906a 3906a компатибилен тонер кертриџ за HP LaserJet 5L 5Lxtra 5L-FS 6L 6Lse 6Lxi 3100 3100se 3100xi 3150 3150xi 3150se

c3906a 3906a компатибилен тонер кертриџ за HP LaserJet 5L 5Lxtra 5L-FS 6L 6Lse 6Lxi 3100 3100se 3100xi 3150 3150xi 3150se

DEN 1210.08

Стока
Достапно.


Модел No : c3906a c3906f
Компатибилни со : HP Laser Jet 5 L/6 L/3100/3100 SE/3150/3150 SE/Канон LBP 440
Боја : Б.К.
Страница принос : 2,500 страници(A4,5%покриеност)
Тип на производ : Компатибилни & Brand new
Пакување : Боја Кутија и Воздухот Пакување
Стандард: ISO9001,&14001,CE,Ro HS
Квалитет Гаранција: 18 месеци,
.
1 . Сите нови делови
2. 100% Компатибилен со соодветен модел со добри перформанси
3. Висок Квалитет Со Искусни Technic(фабрика основана во 1990 година)
Црна степен : над 1.45-1.55;
Слика густина : црна слика густина ≥1.20
Дното пепел вредност : 0.06 ( не карактер напишан област )
Двојна диплома : 1 одделение
White/black област : оставете 1-2 компјутери (50mm)црна/бела точка
Филм одредување на степенот ≥95%
4.Најдобри Продавница Температура : на собна температура : -5 до 40 ° C ( 29 до 104° F ),
Најдобри Чување Влажност : 10 до 90% RH

Детали

боја:
BK
Тип:
Тонер Кертриџ
Компатибилен Бренд:
HP
Број На Модел На:
C3906A C3906F
Бренд Име:
Hengfat
Компатибилен Бренд:
HP Laserjet
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
боја:
Црна
Принос @ 5%:
2,500 Страници
Тип:
Тонер Кертриџ
Функција:
Компатибилен
Сертификат:
ISO9001 и ISO14001
вид бизнис:
фабрика
Потекло:
Провинцијата Guangdong Кина
Гаранција за квалитет:
18 месеци
делови:
Сите нови
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти