.

.

New
Nanchuang Тенка Памучна Ткаенина Комбинација За DIY Quilting Шиење Масти Четвртини Пакет Ткиво Telas Tilda Везана 28pcs 50x50cm

Nanchuang Тенка Памучна Ткаенина Комбинација За DIY Quilting Шиење Масти Четвртини Пакет Ткиво Telas Tilda Везана 28pcs 50x50cm

DEN 1370.40

Стока
Достапно.


Nanchuang Тенка Памучна Ткаенина Комбинација За DIY Quilting Шиење Масти Четвртини Пакет Ткиво Telas Tilda Везана 28pcs 50x50cm
Answer : ___________________________ Note :
ние снабдување на оваа ткаенина пакет
Сите ткаенини и филц се скрати со рака.
Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 1-2cm отстапување.
Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Како ние се намали ткаенини :
Секој дизајн 1 парче,НЕ може да одберете дизајн.
Пакетот е пре-сече,ако цел повеќе од 1 сетови,тоа НЕ е континуирано.
Техника : Ткаени
Модел : Печатени
Функција : Еко-Пријателски
Тип На Производ : Други Ткаенини
Плетени Тип : Никој
Велур Ткаенина Тип : Никој
Дизајн : Како Се Покаже Слика
Густина : 133x72
Стил : Тенка Ткаенина Серија
Функција : Дише & Еко-Пријателски
Материјал : Памук
Тип : Памук Ткаенини
Стил : Обична
Nonwoven Техника : Никој
Материјал : Памук Ткаенини
Предиво : 30 е
Големина : 50cm*50cm / парче
Тежина : 600g / многу
Употреба : Quilting Крпеница
Употреба : Занаети Воздушните Кеси Перница Престилка Лист Перница

Детали

Стил:
Обична
Техника:
Nonwoven
Бренд Име:
NANCHUANG
Функција:
Еко-Пријателски
Велур Ткаенина Тип:
Други
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Памук
Шема:
Печатени
Ширина:
50cmx50cm
Тип:
Памук Ткаенини
Плетени Тип:
Никој
Nonwoven Техника:
Никој
Материјал:
Памук Обичен Печатени Ткаенини
Функција:
Дише И Тенка
Стил:
Обична
Количина:
1Package=28Pieces
Големина:
1Piece=50cmx50cm
Тежина:
1Package=600g
Предиво:
30-тите
боја:
како се покаже слика
користат за:
DIY рачно изработени Hometextile Везана за Шиење
Употреба:
DIY Комбинација Scrapbooking Ватенка Масти Четвртини Шема
Свеж

Избор на клиенти