.

.

New
Мали Скршени Цвет Лак Три-димензионални Врежан Високо-одделение Фустан Облека Burnout Офсет Печатење Сечење Chiffon Ткаенини

Мали Скршени Цвет Лак Три-димензионални Врежан Високо-одделение Фустан Облека Burnout Офсет Печатење Сечење Chiffon Ткаенини

DEN 528.00

Стока
Достапно.


2747404679919513 ТОПЛА US $ 13.00 /метар US $ 8.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 13.80 /метар US $ 11.00 /метар US $ 30.00 /метар US $ 17.00 /метар US $ 18.00 /метар US $ 11.00 /метар US $ 12.00 /метар US $ 7.00 /метар US $ 25.00 /метар
Проблемот опис : три-димензионални врежан jade вода високо-одделение chiffon ткаенина
Следните ширина : За 140cm малку за 5mm сечено цвеќе цвет тип
Следните цена : 7.9 јуани 50*140cm половина метар од 1 100 метри*140cm 15.8 јуани да се пополни бројот од 2.
Проблем : дебелината на транспарентен, многу тенка, многу светлина, помина со ветрот По метар тежи 80 грама
Следниве цели : за да не се Облекуваат Chiffon кошула здолниште шамија
Со стерео клипинг во свила chiffon Polka Точка текстура повеќе од три-димензионални тело, но сепак се уште се чувствуваат мека и свиленкаста.
Препорачуваме неколку облоги :
___________ еластична плетени материјали лево во оваа бела chiffon 3 памучен материјал multicolor 4 : повеќе дише свила chiffon повеќе виси надолу answer : ___________________________ Note : по 1 цвеќиња со chiffon продаде многу брзо, како што се стари клиенти треба надополнување, ве молиме контактирајте со цвеќиња и ох, да ви помогне да видите серија, бидејќи разликата (цилиндар цилиндар диференцијални е различен, ДДВ обоена иста боја, предизвикани од суптилните разлики 2) Chiffon намалувања се искинати крпа, weft може да има поместување, про во пресметувањето на големината на буџетот од околу 10%.

Детали

Бренд Име:
ROMANZO
Техника:
Ткаени
Шема:
Burnout
Материјал:
100% Полиестер
Тип:
Koshibo Ткаенина
Функција:
Смалуваат-Отпорен На
Тип На Производ:
Tencel Ткаенина
Ширина:
140cm
Стил:
Жакард
Nonwoven Техника:
Ламинат
Плетени Тип:
Искриват
Свеж

Избор на клиенти