.

.

New
СВИЛА ВОДАТ САТЕН 19mm Ширина 42-108cm Природна Свила Spandex Ткаенина за шиење Vestidos Свадба декорација-NO58 Темно Сива Ткаенина

СВИЛА ВОДАТ САТЕН 19mm Ширина 42-108cm Природна Свила Spandex Ткаенина за шиење Vestidos Свадба декорација-NO58 Темно Сива Ткаенина

DEN 1512.00
DEN 1679.52

Стока
Достапно.

Почитувани Клиенти : Добредојдовте да ја посетите SISULI МОДНА онлајн продавница! Ние сме производител специјализиран за природна свила ткаенини,свила шамија,свила облека,што се наоѓа во свила градот hangzhou,да се фокусираат на висок квалитет на свила производи и нуди професионална услуга за сите корисници,се надевам дека за долго време соработка со вас! Ако сте мало или веледрогерија,ве молиме љубезно ве молиме да обрнете внимание за да подолу информации : OEM цел или промет на Големо или пад на превозот сите се добредојдени! 1/ Прилагодено цел : Ние може да произведе врз основа на вашите сопствени дизајни,за дигитално печатење,MOQ 50 M,за печатење на екран,MOQ 200 M. Како нов член на свила ткаенини семејство, свила водат сатен (16mm, 19mm) е повеќе и повеќе станува популарен меѓу потрошувачите. Ве молиме не двоумете се да контактирате со нас ако сакате да го одржи најголемиот дел цел. : # 58 Сертификација : SGS Шема : Обична Обоена Снабдување Тип : Во парк Вовед : Свила водат сатен е направен од 6% spandex и 94% mulberry свила.
- Свила е ultrasoft,удобно,како втора кожа ,многу нежна, за нашата кожа.
Кликнете на сликата подолу за да видите повеќе бои :
Име на производ : СВИЛА ВОДАТ САТЕН Предиво Грофот : 22 D/22 Материјал : 94% СВИЛА+6% SPANDEX Густина : 220 Momme : 19 momme Нето Тежина : 82g/м2 Ширина : 108cm(43") Намалување на Стапката : 3-5% Боја Бр. Еластичноста на 6% spandex со брилијантен сјај ги прави условите на стегање и gorgeousness и се грижеа. Колку повеќе наредбата, толку поголем попуст ќе добиете.
- Рака мие ,температура на водата под 30 степен .

Детали

Материјал:
100% Свила
Техника:
Ткаени
Стил:
Обична
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Тип:
Сатенски ткаенина
Ширина:
108cm
Шема:
Обична Обоена
Функција:
Еко-Пријателски
Точка Бр.:
SS108W19-58
боја:
Темно Сива Боја
ШИРИНА(во):
42
Ширина(см):
108cm
Дебели:
19momme
MOQ:
1meter/многу
Свеж

Избор на клиенти